Menu
Úvod  ›   › 

Jak si zpříjemnit cvičení, aby vás bavilo

Ke každému cvičení se musíte přemlouvat a sportování vás vůbec nebaví? Vyzkoušejte následující triky, které vám pohyb zpříjemní a budou vás více motivovat

Při představě, že byste měli jít zase cvičit, se vám dělá fyzicky nevolno a už předem přemýšlíte o tom, jak zoufale se zase budete cítit zpocení a vyčerpaní? Hledáním výmluv, proč nemůžete cvičit, strávíte prakticky tolik času jako samotným cvičením a ke každému pohybu se prostě musíte nutit? Cvičení a sportování ale nemusí být vůbec otravná povinnost, kterou pokaždé protrpíte. Najděte si tu správnou motivaci a udělejte si cvičení zábavnějším:

Začněte cvičit s kamarády

Budete se navzájem povzbuzovat, pomáhat si a motivovat se. Cvičení s kamarádem, nebo s celou partou, vám nedovolí vykašlat se na trénink, na který se vám aktuálně nechce, a požene vás stále dopředu.

Zkuste něco jiného

Pokud chodíte do posilovny každý den (nebo téměř každý den) a cvičíte stále stejnou sestavu, není divu, že vás cvičení nediví a v podstatě se otravujete. Navíc si na jednostrannou zátěž vaše tělo velmi rychle zvykne a cvičení brzo přestane mít žádoucí efekt. Buďte otevření novým podnětům a zkoušejte stále něco nového. Pokud jste doteď chodili pouze do posilovny, je nejvyšší čas vyrazit ven, zkusit nové sporty i druhy pohybu. Nejenže vás to bude více bavit, ale zapojíte jiné svaly, takže i lépe vytvarujete postavu.

Outdoor trénink

Vyzkoušejte outdoorový trénink například v parku nebo lese. Můžete spojit běhání s kliky na lavičkách, sklapovačkami a dalšími posilovacími cviky. Využijte ke cvičení vybavení dětských hřišť, lavičky, ale klidně i větve stromů. Zapojte svou fantazii a kreativitu.

Kolo a procházky

Pokud vás nebaví běhání ani posilovna, jděte na procházku, nebo vytáhněte kolo. I krátká pravidelná procházka nebo projížďka vám pomohou zlepšit kondici i vylepšit postavu. Přitom nebudete mít pocit, že se jedná o povinnost.

Zapojte soutěživost

Pokud je vám vlastní soutěživost, využijte ji jako motivaci k pohybu a zapište se do nějakého sportovního týmu (například na volejbal a podobně), nebo si najděte partnera, s nímž budete moci hrát například tenis, squash a podobně. Kromě pohybu se tak seznámíte s novými lidmi a rozšíříte si obzory.

Představujte si svaly

I když se vám to může zdát trochu podivné, výzkumy ukazují, že když si při cvičení představujete ty svaly, které se při něm zapojují, lépe a efektivněji posilujete. Představujte si, jak jednotlivé svaly pracují a posilují se, budete nejen lépe motivovaní, ale také dosáhnete lepších výsledků.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Největší chyby, které dělají muži v posilovně
Trénink, která vás dostane do formy
5 způsobů, jak se vyhnout zimním kilům
Chyby, který každý trenér nenávidí
Mýty o kardiu, kterým byste měli konečně přestat věřit
Celebrity a cvičení: Jak to mají slavní se sportem