Menu
Úvod  › 

5 tipů na zimní svatební cestu

To, že se berete v zimě, neznamená, že jste odkázáni na svatební cestu na Kanárech. Zvolte si originálnější místo pro své zimní líbánky.

Jistě, můžete odložit svatební cestu na dobu, než bude lepší počasí. Jen potom budete těžko rozlišovat mezi pravidelnou letní dovolenou a svatební cestou. Samozřejmě můžete jet někam do tropické destinace a mačkat se na plážích s německými důchodci. Anebo si můžete vybrat místa, kde si své zimní líbánky skutečně užijete a vytěžíte ze zimních měsíců co nejvíc.

Finnmark, Norsko

Neutíkejte přes sněhem, naopak se vydejte tam, kde ho bude ještě víc. Norský Finnmark se pyšní Alta Igloo hotelem, což je luxusní rezort stvořený ze sněhu a ledu (včetně barových skleniček), spát budete zachumlaní ve spacácích a sobích kožešinách. V hotelu najdete také ledové sochy, horkou vanu, saunu i restauraci. Každé jaro hotel taje, takže se musí rekonstruovat a znovu se otevírá v lednu.

Quebec, Kanada

Quebecu se přezdívá Paříž Severní Ameriky. Jde o město, které vám nabídne kosmopolitní atmosféru, jedinečný servis a zároveň spoustu zimních aktivit. Znalci doporučují ubytování v Auberge Le Vincent, což je minihotel s pouze deseti pokoji, z nichž každý je však zařízen ve zcela originálním a jedinečném stylu. Peřiny s husím peřím jsou tu zkombinované s nejmodernějšími plazmovými televizory a podobně. Personál hotelu si zakládá na tom, že ke každému z hostů přistupuje zcela individuálně a pro vyplnění všech vašich přání udělá maximum. Pozor ale rezervaci je nutné udělat s velkým předstihem.

Niseko, Japonsko

Japonsko zřejmě nebude prvním místem, které vás v souvislosti s lyžováním a snowboardováním napadne, nicméně znalci už dávno znají svahy Niseko. Přepychově vybavené lyžařské středisko, kde najdete množství hotelů, restaurací a obchodů uspokojí náročný vkus každého. Až vás to přestane bavit na svazích, můžete se nechat rozmazlovat ve wellness centru.

Innsbruck, Rakousko

Bývalá olympijská základna leží na okraji Alp a nabízí vyžití pro zjezdaře, běžkaře i milovníky kultury a historie. Vyzkoušené je ubytování ve velmi útulném Austrotel hotelu, který najdete vedle hlavního nákupního centra. Zdolejte zdejší svahy, objevte paláce, katedrálu, alpskou ZOO nebo nedaleké stříbrné doly.

Santiago, Chile

Chile může být vaší volbou pro letní i zimní líbánky. Pokud hledáte zimní vyžití, sbalte si lyže a vydejte se do Valle Nevado. V tomto lyžařském centru zažijete Švýcarsko na jižní polokouli. Odpočinete si tu v exkluzivních restauracích, barech, fitness centrech a lázních. A odevšad budete mít naprosto jedinečný výhled na okolní výjimečnou krajinu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
50 svatebních fotek, které chce každá
Náklady na svatbu: Kdo co platí?
10 tipů na středomořskou svatební cestu
Jak ji požádat o ruku: Užitečné tipy