Menu
Úvod  › 

Jak se zbavit kocoviny i bez léků?

Rána po pijatice bývají skutečně velmi nepříjemná. O to horší, když si nemůžeme celý den poležet v posteli a musíme začít fungovat. Pohled do zrcadla je zastrašující, ale nic, co by nezvládl studený obklad a kvalitní kosmetická péče. Co však udělat s bolestí hlavy, malátností a pocitem, že máme v žaludku kámen? Pokud jste se i vy dostali do takto nepříjemné situace, pak vám naše rady mohou být k užitku.

Jak na to:

Voda a zase voda

Předně je důležité doplnit tekutiny do těla a zbavit se toho, co v těle ještě zůstalo. Ideální je pít čistou vodu, ale neméně důležité je doplnit vitamín C. Pokud máte šumivý vitamín, pak jej nechte rozpustit ve sklenici vody a vypijte. Následně pijte už jen bylinkový čaj nebo čistou vodu.

Těžká kocovina

Někdo vodu vůbec nedoporučuje, ale jiný na ní nedá dopustit. Na každé tělo i každý druh alkoholu zabírá hold něco jiného. Co si však rozhodně nedávejte, je kafe nebo černý čaj. Bylo by vám ještě hůř, protože kofein udržuje alkohol v krvi.

Studená sprcha

Vlezte si pod sprchu a nejdříve si pusťte na sebe mírně teplou vodu, poté teplou postupně ubírejte a přejděte na studenou vodu, kolik jen vydržíte. Studená sprcha vás probere a pomáhá i proti bolesti hlavy.

Najezte se

Pokud to bude trochu možné a nebude se vám z toho zvedat kufr, pak se snažte něco sníst. Nejlépe silný vývar, česnekovou či zelnou polévku. Do žaludku je po prohýřené noci dobré dostat něco teplého. Jestliže se vám při pomyšlení na jmenovaná jídla dělá šoufl, pak snězte cokoliv kyselého - výtečné jsou i jogurty a jiné mléčné kysané výrobky (zakysaná smetana, kefír). Možná vás to prožene, ale rozhodně si zpravíte zažívání.

Čerstvý vzduch a pohyb

Poslední na co by měl člověk pomyšlení je sport, nicméně pohyb na čerstvém vzduchu velmi pomůže. Proto si dopřejte procházku, při které se okysličí mozek a člověku se udělá lépe. Ideálně když dodržíte pitný režim, najíte se a zajdete na procházku. A hned jak to půjde, dejte si šlofíka, nechte tělo odpočinout.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Alkohol