Menu
Úvod  › 

Jak se seznámit s neznámou holkou? (inspirace)

Seznamování může skýtat mnohá úskalí a nejistoty, každý v tomto ohledu bojuje s jinými problémy a překážkami. Někdo je stydlivý a ostýchavý, někdo nerad chodí ven a neví kde se seznamovat. Je ale spousta způsobů, jak se seznámit, a každý si z nich určitě vybere takový, během kterého se bude cítit nejvíc uvolněně.

Jak a kde se seznámit?

Běž ven, objevuj nová místa

Může se to zdát jako hloupý nápad, ale faktem je, že sezením doma v pokoji se určitě seznámíš obtížněji, než když vyrazíš ven. Najdi si zajímavá místa v okolí, která jsou nějak spojená s tvými koníčky nebo zájmy. Rád čteš? Choď často do knihovny nebo po knihkupectvích. Máš rád oblečení? Choď do obchodů s oblečením. Máš rád architekturu? Choď po památkách nebo turistických místech. Jsi umělecká duše? Běž si prohlédnout nějaké sprejerské stěny nebo jdi do galerie nebo na výstavu. Zkrátka objevuj svět a možná objevíš i někoho zajímavého. A pokud narazíš na dívku, která se ti bude líbit, neboj se jí oslovit. Zeptej se jí například, z jakého důvodu přišla zrovna sem, nebo si najdi jinou záminku na ní promluvit. Třeba zjistíte, že toho máte mnoho společného!

Zkus online seznamku nebo sociální sítě

Pokud jsi spíš introvert a nerad jen tak z patra oslovuješ lidi na neznámých místech, zkus to na internetu. Dnes už existuje mnoho možností, jak se seznámit s někým novým. Nejen oficiální webové seznamky, na které se můžeš zaregistrovat, vytvořit profil a domlouvat schůzky, ale seznamovací stránky už existují například i na Facebooku nebo Instagramu. Zkus si najít třeba seznamovací stránku spojenou s tvým koníčkem (na Facebooku existuje například stránka moto seznamka pro fanoušky moto světa, nebo cestovatelská seznamka pro fanoušky cestování). Přidej se do skupiny a pátrej po lidech se společnými zájmy. Stejné možnosti existují i na Instagramu (například seznamky pro různé kraje).

Poznej kamarády svých kamarádů

Máš kamarády, například ze školy? Určitě i oni mají své koníčky, zájmy a skupiny lidí mimo školu, se kterými se znají a vídají. Zeptej se jich, aby tě s někým seznámili. Nemusíš se hned ptát, jestli ti nemohou někoho "dohodit", že hledáš vztah, pokud se na to necítíš. Zkrátka se zeptej, jestli by tě nevzali někam s sebou, že bys rád potkával nové lidi. To určitě zabere.

Choď na kroužky nebo do klubů

Vyhledávej místa spojená se svými koníčky. Přidej se do čtenářského klubu, choď do herních klubů, do sportovních klubů, a tak dále. Nebo zkrátka využij klasický způsob seznamování - večerní kluby. Je to místo, kam chodí především nezadaní lidé, většinou tam panuje velice uvolněná atmosféra a jsou to místa pro seznamování určená - takže tě tam nikdo nebude soudit, když jen tak oslovíš cizí holku. V hluku a davu se také ztratíte, takže nebudeš poutat zbytečnou pozornost "cizích přihlížejících", jako například v tiché knihovně.

Najdi si brigádu

Dalším skvělým způsobem, jak se seznámit, je najít si brigádu nebo práci. Tam potkáš spoustu nových lidí a budeš nucen s nimi komunikovat, spolupracovat a mluvit. Nejlepší jsou například bistra, restaurace, obchody, sklady, zkrátka místa kde se nejedná o samostatnou kancelářskou práci a kde nebudeš zavřený u počítače v jedné místnosti.

Už jsme se potkali, co dál?

Zahlédl jsi dívku, která tě zaujala? Ať už jste se potkali kdekoli, rozhodně se neboj jí oslovit nebo promluvit první. Většinou jsou dívky v takové situaci ostýchavé nebo to vypadá, že je zastrašíš, ale obvykle se tak jen tváří a v duchu tvůj krok ocení. A i kdyby t nakonec nevyšlo, za pokus to určitě stojí. Dodržuj tyto stručné body a určitě uspěješ.

  • Neboj se jí oslovit a usměj se - když dívku oslovuješ, musíš se tvářit mile a vlídně, abys jí pozitivně zaujmul. Slož jí třeba nějaký kompliment, třeba jí pochval účes nebo postavu.
  • Buď uvolněný a spontánní - nepodléhej stresu nebo nervozitě. Snaž se uvolnit, abys působil sebevědomě. To je děsně sexy a holky to vždycky zaujme.
  • Když se tě na něco zeptá, mluv pravdu - nevymýšlej si, jen abys zaujmul. Když se tě na něco zeptá, říkej pravdu a stůj si za ní. Časem by každá lež stejně na povrch vyplula.
  • Nesnaž se o trapné vtipy -  trapné vtipkování nebo přehnané frajeřinky jsou většinou jen efekt na oko a málokterá dívka je skutečně docení. Spíš se ti vysměje, když se pokusíš o nějaký trapný vtip a nevydaří se. Buď vážný nebo veselý, to záleží na tvé povaze, ale nepřeháněj to.
  • Buď přirozený a ne afektovaný nebo hrubý - to opravdu není dobrý způsob, jak pozitivně zaujmout dívku. Zkus být gentleman, to je zajímavější.
  • Hlavně nemluv jen o sobě, ptej se jí na všechno možné, zajímej se o ní - dej jí najevo, že tě zajímá ona a ne že chceš mluvit jen o sobě.
  • Pozvi jí na něco - například na kafe (večeři nech až na druhou schůzku, na první pokus by to bylo moc "zhurta")
  • Nenaléhej, dej jí prostor, a nezapomeň na výměnu kontaktu - nebuď moc dotěrný nebo neodbytný. Dej jí nabídku a počkej na její reakci. Pokud tě odmítne, můžeš to ještě zkoušet, ale nebuď moc vtíravý. To nikoho nepřesvědčí, naopak odradí.
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2.82/5 (11 hlasů)