Menu
Úvod  › 

Jak omezit hluk v bytě a zastínit okna?

Vybrali jste si bydlení rušné části města a trpíte hlukem? Vyhlaste hluku válku, jinak vám hluk bude ničit vaši psychickou pohodu i fyzické zdraví.

Vybrali jste si bydlení rušné části města a trpíte hlukem? Nebo vám život v jinak poklidném domě znepříjemňují příliš hluční sousedé, se kterými se nedá domluvit? Vyhlaste hluku válku, jinak vám hluk bude ničit vaši psychickou pohodu i fyzické zdraví. Za škodlivý považujeme hluk, který překročí 85 dB, což odpovídá běžnému provozu rušné ulice.

Nechte si hluk změřit

Jestliže jste se rozhodli v zájmu vlastního zdraví s hlukem ve svém domově bojovat, pomůžeme vám. Nejprve změříme stav hluku, abyste přesně věděli, jakých hodnot u vás hluk dosahuje a zda se musíte obávat o své zdraví. Jisté je jedno. Jakýkoli hluk, který vnímáte jako obtěžující, vám zdraví rozhodně ničí. Na základě měření hluku vám navrhneme optimální zvukovou izolaci ve vašem bytě či domě.

Izolujte svoji podlahu

Máte-li pod sebou hlučné sousedy a line se od nich třeba muzika nebo i jiné zvuky, doporučujeme zvukovou izolaci podlahy. Děláte to i pro sebe, nechcete přece, aby si sousedi pod vámi stěžovali, že slyší každý váš krok. Bohužel mnohde je izolace podlahy nedostatečná nebo chybí úplně. Pokud je to tak i u vás, společně tento stav napravíme. Zvuková izolace s vysokou hustotou omezí přenos bouchání, basového dunění, kroků a jiných zvuků na nízké frekvenci. Díky tomu nemá šanci ani nepřiměřeně hlasitá muzika.

Zredukujte sluneční paprsky

Ovšem mnohdy vás může obtěžovat v bytě i příliš mnoho světla, což je nepříjemné pro oči a způsobuje jejich únavu. Slunečné dny v létě jsou sice krásné, ale všeho moc škodí, i slunečního záření. Proto si zajistěte kvalitní stínění oken. Výrazně vám pomohou horizontální žaluzie. Proč jsou tak výhodné?

- Snadno se montují, zvládne to i laik.

- Mají jednoduché ovládání.

- Dají se nastavit podle toho, kolik má jimi pronikat světla.

- Můžete si vybrat z různých barevných provedení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Test: Co o vás vypovídá vaše bydlení?
6 věcí, které musíte vyřešit, než spolu začnete bydlet
10 tipů, jak na hlučné kolegy
7 designových pravidel, která byste měli dodržovat
12 věcí, které znají jen lidé, kteří vyrostli na vesnici