Menu
Úvod  › 

6 důvodů, proč je lepší být ženou

Stěžujete si na menstruaci, na to, že musíte rodit, vařit a máte menší plat než muži? To je jistě smutné. Z následujících důvodů je ale výhodnější být ženou než mužem.

1. Jste menší

Větší neznamená vždy lepší. Podle výzkumu z CellHealth Institute v New Jersey žijí lidé vyšší než 180cm kratší dobu než lidé s nižším vzrůstem. Vědci totiž zjistili, že vyšší hladina růstových hormonů se jen málokdy vyskytuje spolu s takzvanými geny dlouhověkosti. Když jste se narodila jako žena, a ještě k tomu žena s drobnou postavou, máte tedy mnohem větší pravděpodobnost, že budete žít dlouho.

2. Jste zodpovědnější

Možná svou zodpovědnost proklínáte v okamžicích, kdy se snažíte zajistit pro celou rodinu čisté oblečení a teplé jídlo, ale na druhou stranu skutečnost, že jste zodpovědnější než vaše silnější polovička, vám možná zachrání život. Odborníci z University of New Mexico potvrdili, že muži sice mnohem víc fňukají a hýčkají si své bolístky než ženy, ale na druhou stranu také mnohem víc sabotují preventivní prohlídky u lékaře.

3. Máte zdravější srdce

Vyšší hladina estrogenu, kterou, coby žena, disponujete, vás chrání před srdečním onemocněním. A kvůli tomu potom budete žít o deset až patnáct let déle než muži. Je dobře známou skutečností, že estrogen zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu (HDL) a snižuje hladinu špatného cholesterolu (LDL). Estrogen totiž činí vnitřní výstelku žil pružnější a tudíž je mnohem menší pravděpodobnost vzniku arterosklerózních plátů a dalších zdravotních komplikací. Kromě toho muži trpí více stresem, který ke vzniku kardiovaskulárním chorobám navíc také přispívá.

4. Máte lepší životní styl

Kdybyste se narodila jako muž, žila byste mnohem rizikovějším životním stylem. Podle výzkumu se muži mnohem více přejídají, kouří, pijí alkohol a jsou vystaveni většímu stresu. Všechny tyto faktory vedou ke stoupajícími krevnímu tlaku, vyššímu riziku kardiovaskulátního onemocnění a dalších zdravotních komplikací.

5. Máte lepší imunitní systém

Jedním z důvodů, proč se muži nedožívají tak dlouhého věku jako ženy, je horší imunitní systém, kteří muži oproti ženám mají. Podle výzkumů vděčí ženy za delší život delším telomerům (koncům chromosomů, které souvisí se stárnutím buněk) a kromě toho i lepšímu imunitnímu systému.

6. Máte lepší sociální vazby

Ženy interagují lépe a více s ostatními lidmi než muži. Psychologové zjistili, že sociální vazby mužů jsou slabší a horší. Kromě toho dokáží ženy mnohem lépe vyjádřit verbálně své pocity a potřeby. Právě lepší sociální vazby a kontakty přispívají k menší míře stresu, kterou ženy trpí. Výzkumy navíc ukázaly, že právě díky četným kontaktům dokáží ženy na případný stres a emoční problémy reagovat lépe než muži.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
9 věcí, které nevíte o své menstruaci
10 způsobů, kterými vám běh zlepší zdraví
Vysoké podpatky vám zničí zdraví: Podívejte se
Test: Máte podstoupit plastickou operaci?
60 sekund, které vám zachrání zdraví