Menu
Úvod  › 

Jak poznáte, že vaše tělo potřebuje detox?

Máte vyrážku, trpíte zhoršující se alergií, pronásledují vás chuti na sladké, nepříjemný premenstruační syndrom a nemůžete pořádně spát. Představujeme vám pětici signálů, kterými se vám snaží tělo naznačit, že by potřebovalo detoxikační program.

Není to nijak populární krok. Ať už zvolíte očistný den, kdy budete pít pouze vodu, nebo se pustíte do celého detoxikačního programu s kompletní změnou jídelníčku, vždycky jde o razantní omezení, k němuž potřebujete pevnou vůli. Právě kvůli tomu se do detoxu pouští a skutečně ho dokončí jen relativně málo lidí. Podle následujících signálů poznáte, že vaše tělo už detox skutečně potřebuje a měli byste se do něj pustit co nejdříve:

1. Zhoršuje se vám alergie.

Pokud cítíte, že se rok od roku vaše sezónní alergie zhoršuje a její symptomy se objevují i na podzim, na vině už rozhodně není zvýšený výskyt pylu. Odborníci zjistili, že lidé, kteří pravidelně praktikují detox, zaznamenali zlepšení symptomů své alergie. Vyzkoušejte ho.

2. Máte problémy se spánkem.

Zíráte do stropu téměř každou noc a máte problémy znovu usnout? Ačkoli si to uvědomuje jen minimum lidí, na vině těchto nepříjemných problémů mohou být játra. Ta jsou klíčovým orgánem, který v našem organismu zodpovídá za metabolizaci léků, alkoholu a dalších chemických látek. Laicky řečeno, pokud jsou přetížená, pociťujete to jako neklid, který se promítá do problémů se spánkem. Detoxikační program vám pomůže očistit organismus a hlavně ulevit vašim játrům, což se pozitivně odrazí na kvalitě vašeho spánku.

3. Chutě na sladké.

Detoxikační program eliminuje toxiny ve vašem organismu a tím minimalizuje i nezdravé chování. Pokud změníte své stravovací návyky, byť i na krátkou chvíli, měly by vás opustit nutkavé chutě na sladké. Opět se vám nastartuje metabolismus, vyrovná hladina krevního cukru a načerpáte novou energii, takže nebudete mít potřebu ládovat se čokoládou.

4. Vyrážka.

Pokožka je jedinečným ukazatelem toho, co se děje uvnitř vašeho těla. Pokud se tedy vaše tělo potýká s nějakým zánětem, nebo dalšími zdravotními problémy, často se to projeví právě v podobě kožní vyrážky, akné, či dalších kožních problémů. Navíc je stav pokožky odrazem i našeho jídelníčku a životního stylu. Není proto překvapivé, že absolvování detoxikačního programu stav vaší pokožky významně zlepší.

5. PMS

Potýkáte se každý měsíc s intenzivním premenstruačním syndromem (PMS), kdy si připadáte nafouklá, trpíte výkyvy nálad a chutěmi na nesmyslná jídla? I v tomto případě vám může pomoci detox, který vaše tělo pročistí a tím zároveň zmírní obtěžující symptomy PMS.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Detox