Menu
Úvod  › 

5 pravidel pro výběr svatebního daru

Dřív, než se zapojíte do svatebního veselí, musíte vybrat dar, který pokud možno novomanželé nevyhodí do koše. Následující tipy vám s jeho koupí pomohou. Zapomeňte jednou provždy na hrnečky, svíčky a vázičky.

Doby, kdy novomanželé vyluzovali povinné obdivné vzdechy nad porcelánovými jeleny, broušenými skleničkami a háčkovanými dečkami, jsou naštěstí pryč. Jenže skutečnost, že je v obchodech nepřeberný výběr, bohužel stále ještě nezaručuje, že darujete čerstvým manželům dárek, který ocení a nestane se z něj vtipná (případně odstrašující) historka, kterou budou dávat k dobru v hospodě. Inspirujte se tipy na svatební dary, které zaručeně sklidí úspěch:

1. Zapojte empatii.

Možná vám v obchodě připadá obrovský plyšák jako mimořádně vtipný dárek, který se bude skvěle vyjímat na svatebních fotografiích a bude následován salvami smíchu. Pokuste se ale představit sami sebe v kůži novomanželů a zkusit si uvědomit, jak by se vám líbilo dostat věc, která není vůbec k ničemu dobrá, je tak obrovská, že všude překáží a slouží jen jako obrovský lapač prachu. Před každým předmětem, o kterém uvažujete jako o daru, se zeptejte sami sebe, jestli byste ho sami chtěli dostat.

2. Živá tabu

Za každých okolností se striktně řiďte pravidlem, že cokoli živého je absolutní tabu. Je jedno, zda jde o štěně, párek morčat, nebo o obrovskou palmu v květináči. Samozřejmě, že chcete novomanželům darovat originální svatební dárek, ale za všech okolností respektujte zásadu, že pokud o to budou stát, pořídí si živý "doplněk" domácnosti sami. Svým živým darem jim jen zbytečně zkomplikujete život.

3. Zážitek místo poukazu

Jistě, vždy můžete darovat poukaz na nákup v obchodě, ale zcela upřímně jde pravděpodobně o nejnudnější dárek, který křičí na kilometry daleko, že jste neměli absolutně potuchy, co koupit, nezapojili jste ani zlomek kreativity a zkrátka jste jen zašli do nejbližšího obchodu. Mnohem lépe zapůsobíte například poukazem na originální zážitek, který má vždy osobnější a trvalejší charakter než pouhý anonymní poukaz. Navíc je zážitek vynikající variantou pro ty, kteří již všechno mají.

Tip redakce: Originální zážitky si můžete vybrat například na adrese www.firmanazazitky.cz, kde najdete mimořádně široký výběr.

4. Peníze v originálním balení

Pokud si netroufáte na osobnější dárek, poslední záchranou jsou vždy peníze. Jestliže však po této možnosti sáhnete, "vyhrajte" si alespoň s originálním balením, v němž peníze předáte. Můžete například vložit bankovky mezi stránky vkusného fotoalba, nebo dát novomanželům poklad ve formě hrnce plného mincí. Osvědčenou variantou je také abstraktní "obraz" vyskládaný do fotorámečku z bankovek, nebo bankovky naaranžované do řezané kytice. Zapojte zkrátka svou fantazii a kreativitu, aby bylo z vašeho dárku zřejmé, že jste mu věnovali péči a čas.

5. Vděčné fotografie

U svatebních darů, víc než kdy jindy, se cení osobní náboj. Dejte si tu práci a projděte staré fotky, na kterých se nachází alespoň jeden z novomanželů. Ať už z nich necháte udělat fotoknihu, nebo "jen" vytisknete jejich koláž, budou připomínkou toho, co vás spojuje, společných zážitků i jedinečného dne.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
20 tipů, jak mít úspěšné manželství
50 svatebních fotek, které chce každá
Nástrahy letní svatby
6 největších svatebních faux pas
Největší chyby, kterých se můžete na svatbě dopustit