Menu
Úvod  › 

4 tipy na výběr rychlé nebankovní půjčky

Podle cca 2 roky staré analýzy používá zhruba 80 % společností nabízejících rychlé nebankovní půjčky v České republice některou z nekalých praktik. Na níže uvedených řádcích jsme pro Vás připravili tipy, které Vám pomohou vyvarovat se podvodníkům a díky kterým si budete moci užívat výhod pro ?prověřené? klienty.

Podle cca 2 roky staré analýzy používá zhruba 80 % společností nabízejících rychlé nebankovní půjčky v České republice některou z nekalých praktik. Na níže uvedených řádcích jsme pro Vás připravili tipy, které Vám pomohou vyvarovat se podvodníkům a díky kterým si budete moci užívat výhod pro "prověřené" klienty.

Půjčujte si dle zákona o spotřebitelském úvěru

Pokud si u nebankovní společnosti půjčujete částku nižší jak 5 000 Kč, pravděpodobně si půjčujete dle občanského zákoníku, který poskytovatelům nenařizuje uvádět celkovou nákladovost půjčky (tzv. RPSN) a zároveň jim nebrání v tom, aby u svých půjček požadovaly nestandardní zajištění, jako jsou ručení nemovitostí, podpis směnky či rozhodčí doložky.

To, dle jaké právní úpravy si peníze půjčujete, je uvedeno ve smlouvě o půjčce, jejíž znění mají seriózní společnosti uvedené na internetu, viz níže část smlouvy o půjčce společnosti Kouzelná půjčka.

Půjčujte si u společnosti, kterou lze snadno a levně kontaktovat

Při výběru nebankovní půjčky se vyvarujte poskytovatelům, kteří pro komunikaci používají tzv. barevné linky, které jsou zpoplatněny vyšším tarifem. Rovněž při výběru preferujte společnosti s místem působení v České republice, které mají tuzemsko jako místo řešení případných sporů (na trhu s nebankovními půjčkami v České republice působí i společnosti, které mají místo určení pro případné spory např. Londýn, Amsterdam či Rigu).

Peníze si půjčujte tam, kde Vám pravděpodobně vyjdou vstříc

Každému se může stát to, že potřebuje prodloužit splatnost půjčky, případně si ihned půjčit další peníze. Seriózní nebankovní společnosti umožňují prodloužení splatnosti půjčky za předem určený poplatek a to třeba i opakovaně (tj. opakovaně můžete žádat o prodloužení splatnosti stejné půjčky).

Splácíte řádně a včas? Chtějte výhody

Více jak 90 % nebankovních společností dělá rozdíly mezi novými a stálými klienty (např. v otázce výše půjčky, splatnosti, způsobu výplaty peněz). Velká část společností postupuje tak, že pokud její klient splácí půjčené peníze řádně a včas, nabízí mu výhody v podobě delších splatností a vyšších půjček (maximum dosažitelné na trhu je nyní 50 000 Kč). Půjčujte si tedy u společnosti, která Vás bude za Váš zodpovědný přístup odměňovat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Finanční chyby, které dělají i chytří lidé
Tipy pro ženy: Jak být finančně nezávislá po rozvodu
Rodičovský rozpočet: Tipy, které vám ušetří peníze
Finanční pravidla, která by měl znát každý třicátník
10 věcí, které dělají úspěšní lidé jinak