Menu
Úvod  › 

17 věcí, které vás na těhotenství zcela jistě překvapí

Velké břicho, o dvě čísla větší prsa, těhotenské chutě. Máte pocit, že vás na těhotenství nemůže nic překvapit? Budete se divit.

1. Nebudete sice menstruovat, ale to neznamená, že z vás nic nepoteče. Jediný rozdíl mezi menstruací a těhotenským výtokem je v tom, že vložku budete cpát do těhotenských kalhotek, které nejvíc ze všeho připomínají spoďáry vaší babičky.

2. Promodralé, vystouplé žíly na vašich prsech rozhodně nejsou sexy - nepokoušejte si nic nalhávat.

3. Osobní hygiena přestane být banální záležitostí a stane se skutečnou kovbojkou. Například obyčejná depilace nohou se změní v akrobatický výkon - a na depilaci třísel raději rovnou zapomeňte.

4. Cestou na záchod a ze záchodu nachodíte denně několik kilometrů.

5. Neporoste jen vaše břicho, ale také všechno ostatní, na co si vzpomenete: obličej, ruce, nohy, zadek, stehna. Jediným, co bude jevit opačnou tendenci, bude vaše mozková kapacita.

6. Hormony jsou svinstvo.

7. Rozpláče vás i reklama na prací prášek. A nečekejte, že to váš partner nechá bez komentáře, nebo, že to dokonce pochopí.

8. Klidně byste si dala na sex říct, ale vzhledem k tomu, že soulož ve vašem stavu připomíná nápadně záchranu velryby uvízlé na mělčině, proti bude on.

9. Spánek, šlofík, zdřímnutí si, relax, oraz, nicnedělání. Je fuk, jak tomu budete říkat, každopádně to bude vystihovat vaši celodenní náplň - nebo alespoň vaším zbožným přáním.

10. Vaší posedlostí se stane jídlo. Začnou se vám zdát barvité sny o McDonaldovi, nakládaných okurkách, šlehačkových dortech i sushi. A v reálu se pak budete snažit všechno zkombinovat.

11. Společenský život? Matně si vzpomínáte, že jste o něčem takovém slyšela, dřív, než jste začala usínat v půl deváte večer.

12. Začnete chrápat - není to sice sexy, ale na rozdíl od vašich strií, je to jen dočasné.

13. Všechno a všichni začnou smrdět. Jízda městskou hromadnou se stane ještě větším utrpením než jindy.

14. Že jste podrážděná? Ať vám to někdo zkusí říct a uvidí, co se stane!

15. Vaším nejlepším přítelem se stane Google. S údivem zjistíte, že se na něm dá najít i to divné píchání v malíčku vaší pravé nohy.

16. Těhotenské šaty vždy vypadají jako menší stan a je naprosto jedno, kolik jste za ně ochotná utratit.

17. Dle stavu vaší pleti se z vás znovu stává puberťačka.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 věcí, které by měli nastávající otcové vědět
Váha v těhotenství: Kolik je normální přibrat?
Dá se předpovědět pohlaví dítěte z tvaru břicha?
Problémy a bolesti na konci těhotenství
Jak rychleji otěhotnět: Tipy, které vám pomohou