Menu
Úvod  › 

10 nejnásilnějších videoher v historii

Litry stříkající krve, rozprsklé hlavy a amputované končetiny. Seznamte se s desítkou nejagresivnějších videoher v historii.

1. Manhunt

Velmi kontroverzní hra, která byla v několika zemích zakázána nebo výrazným způsobem cenzurována kvůli svému mimořádně násilnému obsahu. Depresivní prostředí skládek a slumů, ve kterém se hra odehrává, slouží především jako kulisy masakru a pohřebiště lidských těl. Hlavní postavou je zločinec odsouzený na smrt, který dostává pokyny od neznámého "režiséra." Zabíjení, ponurá atmosféra i naprostá bezcitnost katapultovaly tuto videohru mezi nejkontroverznější a nejagresivnější ve svém oboru.

2. Resident Evil 5

Ve fiktivním africkém státu řádí záhadný virus, pod jehož vlivem se valná část populace mění v odpudivé zombie. Právě sem je vyslán hlavní hrdina hry, což s sebou nese nekončící řetěz zabíjení, sekání a mlácení. To vše samozřejmě v kalužích krve. Dalším kontroverzním rozměrem hry je rasismus, protože hrdinou je běloch, který kosí zástupy černošských zombíků.

3. Dead Rising

Boje proti krvelačným zombíkům si užijete i v další hře, která obsadila čelní místa na žebříčku agresivity - Dead Rising. Proti zobie (jsou opět výsledkem šíření záhadného viru) využívá hlavní hrdina klasických zbraní, jako jsou pistole či meče, ale i například motorové pily.

4. Resident Evil 4

Tentokrát hlavní hrdina bojuje s kultem, který unesl prezidentovu dceru. Opět je ve hře virus, který dělá z lidí nesvéprávné a nemyslící trosky. Není potřeba zdůrazňovat, že čím víc protivníků hrdina rozstřílí, rozseká a nechá explodovat, tím lépe.

5. Grand Theft Auto

Další z velmi kontroverzních her, která sklidila velkou kritiku právě kvůli značné míře násilí. Krádeže aut, zabíjení lidí, války gangů, automobilové honičky, ohrožující všechny kolem i styky s prostitutkami - to jsou jen některé atributy této akční hry.

6. God of War II

Z moře se vyloďuje perská armáda a chystá se zaútočit, tajným esem řecké obrany je Kratos, hlavní hrdina hry God of War II. Ačkoli hra získala mnoho ocenění, kritici jí vytýkají obrovské množství násilných scén, v nichž si hrdina skutečně nebere servítky.

7. Mortal Kombat

Krev, krev a zase krev - to je hlavní charakteristika této hry, kterou znalci řadí už mezi nesmrtelnou klasiku. Přidejte si k tomu ještě boj holýma rukama, brutalitu, zpřelámané, případně amputované, končetiny, a získáte naprosto přesnou představu.

8. MadWorld

Zabij, nebo budeš zabit. Přežijí jen ti nejsilnější. Tak by se dala ve stručnosti charakterizovat další z mimořádně násilných her. Tvůrci dodali hře komiksový rozměr, který ji zařadil mezi evergreeny v této oblasti.

9. Gears of War

V Německu byla tato hra dokonce zakázána kvůli nadměrnému násilí a je pravdou, že Gears of War si s množstvím střílení a krve těžkou hlavu nedělá. Jediným cílem je, jak jinak, zničení nepřátel všemi myslitelnými způsoby.

10. Saints Row 2

Pokud se rozhodnete pro tuto hru, budete v roli zločince, který se prostřílí ven z vězení a pokračuje v destrukci na všechny způsoby. Zabíjení, střílení, často i zcela nevinných lidí, se stalo cílem největší kritiky. A dokonce i sami hráči uznávají, že se není příliš čemu divit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Počítačové hry vašemu mozku nepomohou
Nejšpinavější jídla, která denně jíte
Nejextrémnější turistické atrakce světa
10 nejpříšernějších zvuků