Menu
Úvod  › 

Velký průvodce pro muže: Jak si vybrat plavky?

Jaké plavky vám budou slušet, když jste vysoký, štíhlý, poněkud při těle, nebo spíš menší postavy? Sestavili jsme plavkový manuál pro postavu každého muže.

V obchodech je k mání nepřeberné množství různých druhů plavek, ale zdaleka ne všechny vám budou slušet. Stejně tak, jako obézní žena nikdy nebude vypadat dobře v bikinách a kalhotkami typu tanga, muži malého vzrůstu by například měli vyhýbat šortkovým plavkám po kolena. Víte, jaké plavky si vzhledem ke své postavě můžete dovolit a jakým byste se měli širokým obloukem vyhýbat?

Při výběru ideálních plavek byste se měli řídit především podle své výšky a tělesné konstituce. Stejně tak je samozřejmě podstatná příležitost, při které budete plavky nosit, zda v nich hodláte lámat plavecké rekordy v bazénu, nebo jen relaxovat na pláži. Podle následující typologie vyberete spolehlivě plavky, v nichž budete vypadat dokonale:

Vysoký a vypracovaný

Pokud patříte mezi ty šťastlivce, kteří se pyšní vysokou a vypracovanou postavou, nemusíte se výběrem plavek absolutně zabývat, protože vám bude slušet v podstatě všechno, co na sebe navléknete. Jestliže navíc disponujete i opálenou pokožkou, budete vypadat mimořádně dobře ve světlých barvách, které si na plavkách může dovolit skutečně jen málokdo.

Vysoký a štíhlý

Jste sice vysocí, ale tvar vaší postavy ze všeho nejvíc připomíná teploměr? Potom byste měli rozhodně sáhnout po plaveckých šortkách, které končí nad koleny. Rozhodně se však vyhněte pytlovitým neforemným střihům, které v koupacích šortkách frčely v devadesátých letech, protože v nich budete vypadat ještě vychrtlejší. Neměli byste si ani pořizovat šortky s vertikálními pruhy, které vám opticky uberou ještě další kila, ani s dětinskými potisky, v nichž budete vypadat jako svůj vlastní mladší bratr. Jestliže jste ještě k tomu bledí a špatně se opalujete, vyhýbejte se extrémně světlým i extrémně tmavým barvám a raději se zaměřte doprostřed barevného spektra.

Vysoký a robustní

Mužům s vysokou, robustní (nebo "oplácanější") postavou výjimečně poslouží dlouhé šortky v tmavých barvách. Pokud preferujete vzory, sáhněte po vertikálních pruzích. V žádném případě si nepořizujte upnuté plavky střihu boxerek, nebo slipů. O tangách se pravděpodobně není potřeba ani zmiňovat.

Malý a vypracovaný

Pro muže malého vzrůstu, ale s vypracovanou postavou, budou nejlepší volbou boxerky, které vám opticky přidají centimetry do výšky, ale zároveň zdůrazní vaše svaly a další přednosti. Úzké plavky boxerkového střihu si ze všech mužů můžete dovolit právě jen vy.

Malý a štíhlý

Coby muž malého vzrůstu se štíhlou postavou můžete bez problémů sáhnout po nohavičkových plavkách, nebo úzkých šortkách. Vyhýbejte se však nápadným a velkým vzorům, které jen zvýrazní vaši malou postavu. Pokud už chcete sáhnout po koupacím úboru s potisky, volte drobnější vzor.

Malý a při těle

Patříte mezi muže s malou, zavalitější postavou? Pokuste se najít v obchodě plavky s vyšším pasem, který vám přihraje iluzi delších nohou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (2 hlasy)
Přečtěte si také:
Pocení: Triky, které vám v létě pomohou
10 důvodů, proč je léto lepší než zima
7 důvodů, proč je lepší být v létě single
Jak spát lépe v letním vedru
Test: Jaké je vaše letní IQ?