Menu
Úvod  › 

4 Tipy pro efektivní cvičení v horkém počasí

Léto je tady a s ním prosluněné horké dny, které lákají ke koupání někde u vody. Což také znamená vystavovat tělo v plavkách! Pokud chcete mít přes léto výstavní figuru, přestaňte se vymlouvat na přílišné vedro a běžte si zacvičit! Přinášíme vám několik tipů, jak vaše cvičení v letním žáru ještě zefektivnit.

Možná už jste slyšeli o zaručených tipech jak se v parnu zchladit – například cvičit brzy ráno a podobně. Nicméně pokud se opravdu chcete v létě opravdu osvěžit a ještě zhubnout, řiďte se raději následujícími radami.

1# Horká sprcha

Může vám to připadat zvláštní, ale v létě vaše tělo na cvičení nejlépe připravíte horkou sprchou nebo lázní. Horká sprcha je možná to poslední, po čem v létě toužíte, pravdou ale je, že horká sprška učiní váš trénink mnohem snesitelnější a také vydržíte cvičit déle a s větší zátěží. Proč tomu tak je? Díky horké sprše si vaše tělo zvykne na vysokou teplotu, během cvičení se začnete potit dříve, což sníží vnitřní tělesné teplo a vy vydržíte v pohybu o to déle. Jedná se o skvělý způsob, jak přirozeně zvýšit výkon a využít detoxikační výhody pocení.

2# Noste bílou barvu

Zapomeňte na černé sportovní oblečení! V létě raději sáhněte po bílém tílku a světlých legínách. Bílá barva sluneční paprsky odráží, zatímco černá je pohlcuje. Zvolit si bílou je tak jeden z nejjednodušších způsobů, jak se v létě nepřehřát.

3# Udržujte určité partie vašeho těla v chladu

Pokud chodíte běhat okolo veřejných nádrží s vodou nebo rovnou běžíte s lahví vody v ruce, využijte toho a ujistěte se, že jsou vnitřní strany vašeho zápěstí, váš zátylek a vaše kotníky vždy dostatečně ochlazeny. Potřísněte tyto partie vašeho těla malým množstvím vody a zchladíte tím i zbytek celého těla. Potřísněním těchto partií se dostaví okamžitá úleva.

4# Dostatečná hydratace

Nezapomínejte dodržovat pitný režim a pijte převážně čistou pramenitou vodu bez bublin. Jestliže vám voda nechutná, oživte jejích chuť přidáním lístků máty, plátků okurek, citrusů nebo jakéhokoliv jiného ovoce. Dostatečná hydratace je o to důležitější právě v létě, kdy se lidské tělo hodně potí a ztrácí tak potřebnou vláhu.

Dalším způsobem, jak váš organismus v létě hydratovat jsou například různé studené polévky z rozmixované zeleniny nebo meloun k snídani, svačině či místo dezertu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)