Menu
Úvod  › 

20 věcí, které přestaňte dělat pro šťastnější a spokojenější život

Možná že vám také občas připadá, že byste mohli v životě být o něco šťastnější a spokojenější. Právě pro vás je tu následující seznam věcí, kterým se vyhněte, abyste tak nalezli životní štěstí a pohodu.

Pokud se na svět budete dívat pozitivně, oprostíte se od malicherností a zaradujete se nad maličkostmi, pak zvýšíte pocit životního štěstí, vděku a optimismu.

 1. Stresování

Přestaňte se stresovat kvůli maličkostem (pokud nejde o život pak je to maličkost!). Každé ráno si slibte, že se daný den nebudete stresovat. Prostě jen necháte čas plynout a budete šťastní. Čím více budete cvičit nestresovat se, tím jednodušší to pro vás bude.

 1. Vyhledávání hádek

Místo zabředávání do hádek se raději zhluboka nadechněte a počkejte, až z vás vyprchá vztek. Konflikty je vždy lepší řešit s chladnou hlavou. Posílíte tím vaše mezilidské vztahy a nebudete si později zbytečně vyčítat něco, co jste udělali nebo řekli bez rozmyslu.

 1. Souzení ostatních

Přestaňte soudit své okolí. Nikdy nevíte, čím si daná osoba prošla, a nemáte tudíž právo ji soudit. Příště až budete chtít o někom vynášet soudy, zastavte se a raději nic neříkejte. Neposuzování ostatních vám přinese vnitřní klid a učiní vás šťastnějšími.

 1. Sobectví

Místo přílišného soustředění se na vaši osobu přeneste vaši pozornost na někoho jiného. Je až neuvěřitelné, jak dobře se budete cítit, pokud budete dávat druhým.

 1. Závidění

Nezáviďte nikomu nic. Buďte vděčni za to, co máte vy.

 1. Neustálé stěžování

Nestěžujte si. Stěžování zraňuje vás i druhé. Stěžováním se soustředíte na jen negativní stránku věci. Příště až budete mít chuť si někomu postěžovat, raději držte jazyk za zuby nebo změňte téma hovoru.

 1. Vymlouvání

Místo „snažení se něco udělat“ to prostě udělejte. Například pokud chcete vstávat brzy ráno, abyste si mohli zacvičit nebo udělat něco jiného v rámci vaší ranní rutiny, rozhodněte se to udělat a prostě ráno vstaňte. Pokud uděláte opravdu to, co si řeknete, budete mít dobrý pocit z vlastní odpovědnosti.

 1. Zaobírání se vlastní budoucností

Přestaňte se trápit budoucností. Nemůžete změnit chod událostí. Vzhledem k tomu že nemůžete změnit nebo předvídat budoucnost, nemá cenu ztrácet čas přílišnými obavami.

 1. Přísnost

Nebuďte na sebe příliš přísní. Mějte se rádi! Vaše životní štěstí začíná právě tady.

 1. Vztahování všeho na sebe

Neberte si všechno tolik osobně. Nic tím nezískáte, jen se budete cítit špatně. Jestliže se naučíte nebrat si nic osobně, získáte neuvěřitelný pocit volnosti.

 1. Povrchnost

Místo malicherných rozhovorů o ničem jděte do hloubky! Pokládejte hluboké otázky a opravdu naslouchejte odpovědím, které se vám dostanou. Posílíte tím vaše vztahy a zušlechtíte ducha.

 1. Vyhýbání se nepříjemnostem

Vyhýbání se nepříjemnostem váš život nezlepší, spíše naopak. Neprotahujte nevyhnutelné a vyřešte nepříjemnou záležitost hned.

 1. Utrácení všech peněz

Nežijte od výplaty k výplatě. Raději si každý měsíc uložte něco stranou. Díky tomu budete mnohem méně vystresovaní a nezaskočí vás žádný nečekaný výdaj.

 1. Finanční nezodpovědnost

Splaťte dluhy a přispívejte si na penzi. Učiňte moudrá finanční rozhodnutí teď, abyste žili šťastně později.

 1. Nezdravý životní styl

Přestaňte odkládat zdravý způsob života. Tělo máte jen jedno, hýčkejte si ho! A začněte s tím ihned. Zdravý jídelníček doplňte dostatkem pohybu.

 1. Vztahy s lidmi, kteří vám za to nestojí

Pokud máte přátele, kteří vás jen využívají, přestaňte se s nimi stýkat. Jestliže máte partnera, který vás podvádí, rozejděte se s ním. Neplýtvejte vás čas a energii na někoho, kdo si to nezaslouží.

 1. Nedostatek odpočinku

Přestaňte si plánovat každou minutu vašeho života. Udělejte si čas na kvalitní odpočinek a dostatečný relax.

 1. Přepracování

Neberte si na sebe příliš práce najednou. Raději si práci rozčleňte do dílčích úkolů a postupně si odškrtávejte splněné resty. A nezapomínejte během pracovního zápřahu na pravidelné pauzy. Vaše tělo i mysl si potřebují odpočinout a zregenerovat.

 1. Věnování se věcem, které nechcete dělat

Podívejte se do kalendáře na váš denní a týdenní program. Co děláte? Pokud je to něco, co ve skutečnosti nechcete dělat, tak to nedělejte. Naučte se říkat ne! Neuvazujte se k věcem, které nechcete. Zbyde vám tak volný čas na činnosti, které máte rádi a které jsou pro vás v životě důležité. Zaručeně budete šťastnější a spokojenější, jestliže se budete věnovat aktivitám, které vás inspirují a posouvají blíže k vašim životním cílům.

 1. Řízení se špatnými radami

Musíte se rozhodnout, která rada je založena na vašich životních hodnotách. Pokud vám jde rada proti srsti, ignorujte ji. Jestliže zůstanete věrni svým přesvědčením a budete dělat moudrá rozhodnutí, ocitnete se na správné cestě ke šťastnějšímu životu s méně výčitkami.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)