Menu
Úvod  › 

Prodýchejte se k lepšímu sexu

Podle výzkumů mají lepší sexuální prožitky a intenzivnější orgasmus ty ženy, které zvládají alespoň základy meditování. Prodýchejte se i vy k lepšímu sexu.

Zapomeňte na svíčky, čokoládu a akrobatické polohy v posteli: Nová studie, provedená na Brown University, ukázala, že ženy, které umí meditovat, umí pracovat se svým dechem a zvládají svou psychiku, dosahují mnohem intenzivnějších sexuálních prožitků a silnějšího orgasmu než jejich "kolegyně." Víte, jak zlepšit své erotické prožitky?

Aktivujte svůj orgasmus

Meditace je prastarou praktikou zahrnutou už v buddhistické tradici. S její pomocí můžete snižovat svou hladinu stresu, pomůže vám při depresi, stavech úzkosti a dokonce vám pomůže i zlepšit vaši imunitu. Právě prostřednictvím meditace se můžete soustředit na momentální prožitek a patřičně jej prodýchat. Naučte se prožít svůj orgasmus nejprve ve své hlavě a mysli. Představujte si tělesné i psychické pocity, které při něm máte. Budete se tak moci na jeho prožití lépe soustředit i v reálu.

Zaměřte se na svůj dech

Zaměřte svou pozornost na přítomný moment, nesuďte, nepředjímejte, pouze žijte přítomností. Naučte se zaměřit se na svůj dech a sledovat, jak proudí vaším nosem, dolů do hrudníku. Snažte se uvědomovat si každé nadechnutí a vyhradit si každý den několik minut, kdy se soustředíte pouze na svůj dech. Naučíte se uvědomovat si své tělo a intenzivníte své prožitky.

Meditujte denně

Vyhraďte si na meditaci denně dva desetiminutové bloky. Můžete začínat například jen se dvěma minutami a postupně čas meditace prodlužujte. S meditací je to podobné jako například s posilováním. Každým dnem budete lepší a lepší. Každodenní praxí v meditaci se budete zlepšovat.

Omezte rozptylování

Snažte se minimalizovat počet vyrušení a podnětů, které odvádějí vaši pozornost. Posaďte se do tiché místnosti a pokud je to možné, ztlumte i světlo. Soustřeďte se pouze na svoje vlastní tělo, uvědomujte si jeho části a nenechte se rozptylovat. Představujte si například, že po jednotlivých částech vašeho těla klouže paprsek světla. Naučíte se tak poznávat a uvědomovat si své tělo, což při sexu skutečně oceníte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 cvičení pro lepší sex
Největší zabijáci vašeho libida
Orální sex je standard, ukazuje nový výzkum
5 věcí, které by se hodné holky měly naučit od pornohvězd