Menu
Úvod  › 

Plastika očních víček: Co byste měli vědět

Může vám ubrat několik let, zatočit s váčky pod očima i pokleslými očními víčky. Kdo je pro ni ale vhodným kandidátem, jaká jsou její rizika a co byste měli vědět, než se rozhodnete plastiku očních víček pořídit?

Plastická chirurgie už dávno není považována za výsadu výstředních celebrit a stále více lidí volí tuto možnost, jak vylepšit nedokonalosti svého vzhledu. Široké škále plastických operací jednoznačně vévodí zvětšování prsů, liposukce, facelift a v poslední době mimořádně oblíbená plastika očních víček.

Právě tento zákrok nabízí svůdnou možnost zbavit se nevzhledných, pokleslých víček a rozzářit svůj pohled. Jak je tomu ale ve skutečnosti a na co byste se měli připravit, pokud se rozhodnete tuto operaci podstoupit?

Operace pro třicátníky

Operace očních víček, neboli blefaroplastika, se provádí téměř výhradně z kosmetických důvodů a odstraňují se při ní přebytky tkáně z horních a dolních víček. Tedy, lidově řečeno, se při ní zbavíte nejen převislých horních víček, ale i pytlů pod očima. Ty často trápí nejen starší lidi (u nichž dochází ke ztrátě elasticity tkáně), ale i mladší ročníky. Převislá víčka a váčky pod očima dodávají obličeji unavený vzhled a přidávají zbytečně roky navíc. Podle statistik podstupují plastiku očních víček nejčastěji lidé kolem pětatřiceti let.

Pokud se rozhodnete operaci očních víček podstoupit, měli byste předem počítat s tím, že tento zákrok nedokáže odstranit tmavé kruhy pod očima, nebo vějířky drobných vrásek kolem očí. Stejně tak byste od ní neměli čekat, že výrazně změní tvar vašich očí. Umí však výrazně "otevřít" pohled a eliminovat zapadlé oči. Chirurg při operaci odstraňuje nejen přebytek kůže, ale i tukové polštářky a jizvičky, které vám po zákroku zůstanou, jsou na první pohled téměř neviditelné. Je možné podstoupit pouze operaci horních, či dolních víček, ale možné je i jejich souběžné provedení.

Počítat byste také měli s tím, že váš obličej po operaci dál stárne, takže výsledky zákroku nemusí být neměnné. Obecně se udává, že výsledek operace horních víček vydrží minimálně pět až sedm let. Operaci dolních víček v naprosté většině případů není potřeba opakovat.

Operace očních víček je provádí většinou ambulantně, ale je nutné, abyste s sebou měli doprovod, který vás po zákroku odveze domů. Stejně tak je nutné počítat s několikadenní rekonvalescencí a hojením ran.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 neuvěřitelných chyb lékařů
Císařský řez, selhání nebo výhra?
Křečové žíly, pohroma pro nohy
Co vypovídá vzhled o vašem zdraví
5 zdravotních problémů, které vyléčíte jídlem