Menu
Úvod  › 

Nejšpinavější místa, na která sahají vaše děti

Vodovodní kohoutky, pískoviště, školní lavice i jídelní podnosy. Představujeme vám nejšpinavější místa, na která sahají vaše děti.!

Vodovodní kohoutek

Poučka o častém mytí rukou zní jako špatný vtip, když si uvědomíte, kolik mikroorganismů se na vodovodních kohoutcích nachází. Nejvíc bacilů se nachází na kohoutcích se studenou vodou. Podle provedených výzkumů se nachází třicet tisíc mikroorganismů na kohoutcích se studenou vodou oproti osmnácti tisícům bacilů na centimetru čtverečním kohoutku se teplou vodou. Dbejte na to, aby si děti myly ruce v teplé vodě a mýdlem.

Pískoviště

I když jsou pro děti přímo určená, pískoviště představují z hlediska mikroorganismů skutečnou bombu. Podle provedených analýz obsahují dětská pískoviště často dokonce i E. coli, která způsobuje závažná průjmová onemocnění i život ohrožující infekce. Zejména nebezpečné jsou pro zdraví dítěte situace, kdy si strká špinavé ruce do úst nebo si s nimi mne oči.

Podlaha v supermarketu

Mívá váš potomek někdy záchvaty vzteku, při kterých se válí po zemi supermarketu a snaží se vás přimět ke koupi vytoužené hračky? Potom právě přišlo do styku se zbytky výkalů, plísněmi, viry, bakteriemi a dalšími choroboplodnými zárodky. Roznášejí je po podlaze supermarketu kupující na svých botách a právě podlahy supermarketů patří k nejšpinavější místa, se kterými děti často přichází do styku.

Nákupní tašky

Snažíte se šetřit přírodu, chovat se ekologicky a používat látkové nákupní tašky, které se dají použít opakovaně. Jenže právě látkové nákupní tašky jsou přímo semeništěm mikroorganismů, najdete na nich E. coli, salmonelu i další střevní bakterie. Přesně do této společnosti ukládáte ovoce a zeleninu, kterou potom sní vaše dítě, navíc nejspíš neumytou.

Školní lavice

Trpí vaše dítě často zánětem spojivek? A napadlo vás někdy, že opakované infekce mohou mít příčinu v jeho školní lavici? Právě na povrchu školních lavic se nachází celá škála bakterií a choroboplodných zárodků, mimo jiné i bakterií způsobujících oční infekce. Děti, které mají ruce položené na lavici, si potom často sahají na obličej, mnou si oči a podobně. Dochází tak k přenosu infekce.

Jídelní podnos

Nikde nejsou bakterie salmonely a E. Coli blíž k jídlu než na jídelních podnosech, na kterých si nosí děti jídlo ve školních jídelnách. Podle výzkumů je na jídelních podnosech desetkrát víc bacilů než na záchodovém prkénku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 veřejných míst, která se hemží bacily
Nejšpinavější věci ve vašem bytě
Nejšpinavější věci, na které denně saháte
10 nejnebezpečnějších bacilů světa