Menu
Úvod  › 

Naučte se milovat své těhotné tělo

Velké břicho, nalitá prsa, strie, křečové žíly. To jsou nejčastější stížnosti těhotných žen na změny, kterými v těhotenství prošlo jejich tělo. Ale i jako těhotná můžete být velmi sexy, stačí, když se naučíte mít ráda.

Těhotné ženy se obvykle dělí na dva tábory: ty, které se cítí jako těhotné mimořádně přitažlivě a sexy, a ty, které vnímají přeměnu svého těhotného těla jako nutné zlo. Pokud se necítíte jako těhotná dobře a nemůžete se smířit s tím, jak vaše tělo teď vypadá, je zapotřebí s tím něco udělat. Tady je šest vynikajících důvodů, proč byste měla své těhotné tělo milovat.

1. Těhotenství je jedno z mála období, kdy mají všechny ženy velmi podobnou postavu. Pokud jste se celé roky nemohla vyrovnat s tím, jak vypadáte a nenaučila jste se své tělo milovat, teď máte jedinečnou příležitost. Vaše široké boky, povislé břicho, malá prsa, či neforemný zadek, které vás trápily, najednou ztrácejí na důležitosti a vy si uvědomujete, že mohou být věcí jen dočasnou. Široké boky se najednou v porovnání s kulatícím se bříškem, kde roste nový život, jeví mnohem užší. Malá prsa se jako mávnutím proutku zvětší a tak dále. Nikdo už vás nebude kontrolovat, jestli máte v pase o několik centimetrů více, protože se všichni soustředí na děťátko, které uvnitř vás roste. To je přece důvod, proč si těhotenství zamilovat.

2. Uvědomte si, že věci, které vás na vašem těhotném těle štvou, jsou velmi pravděpodobně neviditelné pro naprostou většinu lidí, které na ulici potkáváte. Strie, linea negra (tmavá čára táhnoucí se před vaše břicho), vystouplý pupík, či pravidelné ranní zvracení na vás skutečně nejsou vidět na první pohled a pro ostatní jste nádherná budoucí maminka.

3. Možná, že teď sice nemáte postavu Julie Roberts, ale rozhodně máte její vlasy. Uvědomte si, že teď si budete devět měsíců užívat úžasnou hřívu, kterou by vám záviděla kdejaká hollywoodská hvězda. V průběhu těhotenství vám totiž téměř vůbec nepadají vlasy, takže výsledkem jsou vlasy jako z televizní reklamy. Místo toho, abyste se trápila tím, co se v těhotenství změnilo na vaše těle k horšímu, soustřeďte se na pozitiva a bezvadné vlasy a čistá pleť jsou jedním z nich.

4. Uvědomte si, že módní pravidla, která jste dosud aplikovala, v těhotenství neplatí. Těhotenství je totiž obdobím, kdy můžete být odvážná a experimentovat. Teď máte příležitost vypadat trochu ujetě a kombinovat věci, které byste jinak nikdy dohromady nenosila. Zapomeňte na obligátní džínové lacláče, ve kterých potkáváte na ulici každou druhou těhuli a klidně si vypůjčte nějaký šmrncovní kousek ze skříně vašeho partnera. V módě těhotných je dovoleno prakticky vše.

5. Těhotné ženy má rád skutečně každý. A to bez ohledu na to, jak vypadají. Budete v centru pozornosti přesně taková, jaká jste. Všichni na vás budou brát ohledy, budou vám říkat, že vám to sluší a nikomu nebudete připadat tlustá. Budete si jednoduše devět měsíců připadat jako celebrita.

6. Vaše tělo je tvůrcem zázraku. Už jen proto byste ho měla milovat. Až budete příště hořekovat nad svým ztraceným pasem a oteklýma nohama, uvědomte si, že ve vás roste zbrusu nový človíček, který bude v příštích letech zdrojem mnoha vašich radostí a smíchu. Proti tomu vám větší konfekční velikost bude připadat jako nepodstatný detail.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Těhotenství a deprese