Menu
Úvod  › 

Nadváha a podváha: Jak ovlivňují váš sex?

Pneumatika okolo břicha, nadměrné tukové zásoby, nebo naopak vyzáblá postava bez prsů a zadku. Co provede s vaším sexuálním životem nadváha a podváha?

Podváha nebo naopak nadváha může v mnoha směrech ovlivnit vaše zdraví. O něco méně závažná, ale úplně stejně tragická, je však skutečnost, že ovlivňují i váš sexuální život. Váha a postava jsou už evolučně zakódované jako signál plodnosti a hrají tak obrovskou roli v sexuální atraktivitě. Ženy s podváhou či nadváhou muži podvědomě vyhodnocují jako méně atraktivní, protože je těmito váhovými extrémy ovlivněna jejich plodnost. Jak vypadá sexuální život takových žen?

Jitka, 28 let, 170 cm, 87 kg

"Nemá cenu si cokoli nalhávat, jsem oplácaná, mám nadváhu a bohužel to tak vždycky bude. Trpím poruchou štítné žlázy a moje nadváha je jejím důsledkem. Kromě toho, že to ovlivňuje samozřejmě mé zdraví, podepisuje se to i na mém sebevědomí. Musím se přiznat, že jsem v podstatě ještě nikdy v životě neprožila sex a orgasmus, při kterém bych zapomněla na to, jak vypadám a nepřemýšlela o tom, jestli si o mě partner náhodou nemyslí, že jsem odporná." Kromě toho si Jitka stěžuje na to, že na svou postavu nesežene svůdné sexy spodní prádlo a musí se neustále potýkat s netaktními a posměšnými poznámkami na svou postavu.

Mimo postel: Nadváha s sebou nese vysokou hladinu cholesterolu a riziko diabetu typu 2; oboje má potom negativní dopad na sexuální touhu. Cévy zúžené tukovými ložisky blokují přívod krve ke genitálií a především ke klitorisu, což má za následek další snížení libida.

Ve vaší hlavě: Jedním z nejhorších aspektů nadváhy je rezignace, do které obézní lidé postupně upadají. S množstvím vyzkoušených marných diet se postupně zmenšuje naděje na to, že ještě někdy zhubnou a budou vypadat přitažlivě. Sebevědomí klesá a když se mají svléknout a ukázat se před svým partnerem nazí, trpí velkými komplexy. Pokud jde o skutečně obézní ženy, může se vyskytnout i technický problém s penetrací a vůbec sexuálními polohami.

Odborníci doporučují ženám s nadváhou, aby se věnovaly co nejvíce jízdě na kole, plavání a chůzi, což zvýší přítok krve do pánevní oblasti. Investovat by měly také do kvalitního lubrikačního gelu, který podpoří vzrušení a libido.

Magdaléna, 25 let, 175 cm, 52 kg

"Vím, že o mé postavě řada žen sní a časopisy ji předkládají jako ideál krásy. Já bych ale dala cokoli za pár kilo navíc. Jen jednou v životě bych chtěla mít co dát do výstřihu a mít pořádná prsa. Nemůžu se zbavit dojmu, že když si sundám vycpanou podprsenku, musí být každý muž nutně zklamaný. Hrozně nerada se před někým svlékám, protože mám pocit, že mi všichni koukají na žebra a kyčle, co mi vylézají skrz kůži. Vůbec nejradši se miluji při zhasnutém světle."

Mimo postel: Ani ženy s podváhou na tom nejsou se sexuálním životem nijak zvlášť dobře. I jejich libido je snížené, u extrémně podvyživených žen dochází k vymizení menstruace i ke ztrátě zájmu o sex.

Ve vaší hlavě: Podle odborníků se tyto ženy cítí sebevědomě, pokud jsou oblečené. Jenže jakmile se svléknou, doléhá na ně absence křivek a ve svém těle se cítí nepohodlně. Často si připadají nežensky a mají problémy se sebedůvěrou. Pokud se tento problém týká i vás, vsaďte na posilování a vybudování svalové hmoty. Cvičení vám dodá energii a vymodeluje vaši postavu. V posteli vám bude víc vyhovovat pozice, při které budete nahoře a budete tak moci lépe kontrolovat průběh akce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejjistější cesta k orgasmu? Anální sex
Jsou velká prsa nutně sexy?
Nejúčinnější dieta? Hubnutí při sexu!