Menu
Úvod  › 

Elektronické cigarety ? alternativa pro kuřáky

Kuřáků, jež zaměnili klasické cigarety za ty elektronické, existuje poměrně velké množství. Mnohem více je bohužel těch, kteří i nadále hazardují se svým zdravím a dělají jednu ze základních uživatelských chyb. Tím je bezesporu nakupování levných elektronických cigaret, tedy e-liquidů a jejich příslušenství na úkor kvality. Jaká rizika a nebezpečí plynou z takového jednání, si prozradíme v následujících řádcích.

Levná elektronická cigareta nemusí být vždy nekvalitní

Hned v úvodu je nutno rozlišit levnější originální e-cigaretu od levného a nekvalitního padělku. V prvním případě si až tolik se svým zdravím nezahráváme. Když pomineme, že kouření nijak zdraví neprospívá. Rovněž u prověřených prodejců, jež mohou bezpečnost a originalitu svého zboží doložit platnými certifikáty, zakoupíme levné, ale kvalitní výrobky. Necháme-li se však zlákat nápadně nízkou cenou e-cigarety, na kterou nás lákají pofiderní prodejci někde na tržnici, pak mějme na paměti, že tato volba není zrovna dvakrát nejlepší.

Převlečená e-cigareta

Při nákupu elektronické cigarety se nebojme hlouběji sáhnout do kapsy či peněženky. Finance, které na začátku vynaložíme, se vrátí v podobě bezpečného výrobku a lepšího požitku při kouření. Rozhodneme-li se pro nekvalitní a levný padělek, pak počítejme s tím, že vystavíme značnému riziku nejen sebe, ale také své blízké. Známy jsou dokonce i případy, kdy nekvalitní e-cigareta doslova explodovala při samotném kouření. Taková nehoda způsobí bolestivé popáleniny včetně dalších zdravotních komplikací.

Levnou elektronickou cigaretu jedině od známého prodejce

Na závěr je nutno připomenout, že elektronickou cigaretu, nacházející se v jakékoli cenové relaci, je lépe nakupovat výlučně u známých a ověřených prodejců - jejich sortiment sestává pouze z originálních výrobků. Díky tomu získáte záruku nejen bezpečnosti, ale i dlouhé životnosti daného výrobku. Když už e-cigaretu, tak aby to opravdu splnilo svůj účel. Padělanými výrobky si nikterak nepomůžete.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články