Menu
Úvod

Dedoles myslí na přírodu

E-shop Dedoles se na svět dívá s doširoka otevřenýma očima. Zajímá se o blaho komunity, přírodu a uvědomuje si, že změna začíná od nás. Uvědomělá generace lidí, kterým záleží na tom, co nosí a myslí při tom na budoucnost naší planety, je jeho cílovou skupinou. Pestrobarevné kousky, originální i výstřední motivy, které jsou typické pro Dedoles oblečení, nejen zaujmou a zvýrazní osobnost člověka, ale jsou také vyráběné s citem a s důrazem na ochranu životního prostředí.

Jak vznikl Dedoles?

Slovo "Děda" představuje moudrost, která přichází jen věkem, zatímco "les" značí svobodný systém v přírodě. Nápad se zrodil v roce 2011 během letní dovolené v hlavě zakladatele Jara Chrapka. Dedoles působí v devíti zemích a dosahuje obrat 4,2 miliony eur. Dnes už jeden z nejrychlejší rostoucích e-shope s unikátním oblečením, kterým vyjadřují lidé svou jedinečnost a přesvědčení, představuje své hodnoty, přijímá společenskou odpovědnost a stává se společností, která se vpisuje do historie jako komunita bojující za naši planetu a lepší svět. Protože stejné principy, které platí v přírodě, jsou platné i v byznysu.

Dedoles pomáhá ochraňovat včelstvo

Včely pomalu mizí, zejména kvůli nedostatku plodin a různým chemickým postřikům. Dedoles hledí dopředu a ví, jaký dalekosáhlý dopad by vymizení včel mělo na naši planetu. Od včel totiž závisí až třetina jídla, které běžně konzumujeme. Projekt Adoptuj úl má za cíl zachránit co nejvíce těchto pilných pomocníků. Koupí jedné tužky totiž můžete pomoci až 125 včel. Výnosy z prodeje tužek putují k včelařům. Tužky ale nejsou obyčejné, ony rostou! Balkón nebo zahrádku si tak můžete vyzdobit pomněnkami, slunečnicí nebo cherry rajčetem, které včely rady opylují.

Dedoles vyjadřuje úctu k individualitě a přírodním zdrojům. Oblečení, které ve svém portfoliu nabízí, má přidanou hodnotu. Ať už jde o ruční výrobu, výrobu z recyklovaných materiálů nebo způsob výroby maximálně šetrný k životnímu prostředí – člověk, který si koupí tento originální kousek, vyjádří svůj nejen své já, ale také postoj k celosvětovému dění.

 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1.5/5 (2 hlasy)