Menu
Úvod  ›   › 

Co o vás vypovídá váš účes

Nosíte dlouhé, polodlouhé, nebo úplně krátké vlasy? Úhledně zastřižené mikádo, romantické vlny, nebo rozčepýřený účes? Víme, co o vás vypovídá účes, který máte.

Dlouhé, vlnité vlasy

Pokud nosíte dlouhé, volně rozpuštěné vlasy, které se vám navíc vlní (jako například Sarah Jessica Parker, nebo Gisele Bündchen), působíte na okolí velmi žensky a zároveň sexy. Dáváte tím najevo, že jste si vědoma své přitažlivosti i ženské síly a nejspíš i velmi ráda flirtujete. Podle vlasových stylistů vypadají dlouhé zvlněné vlasy nejlépe na vysokých štíhlých ženách, naopak tento styl nebude fungovat na ženách malého vzrůstu a drobného obličeje. Ty budou v takových vlasech vypadat ještě menší a drobnější.

Dlouhé, rovné vlasy

Připomínají vaše vlasy stylem hřívu Angeliny Jolie? Nosíte je rovné a dlouhé? Potom tím dáváte najevo, že jste citlivá, ale zároveň přístupná flirtování a svádění. Ráda se cítíte sexy, ale pravděpodobně neoplýváte vysokým sebevědomím a neustále o sobě pochybujete. Tento účes bude fungovat na vysokých ženách, klidně i s kulatějším obličejem. Vyhýbat by se mu naopak měly malé ženy, kterým dlouhé rovné vlasy opticky ještě další centimetry uberou.

Mikádo po ramena

Pokud nosíte vlasy sestříhané na klasické mikádo po ramena, dáváte tím svému okolí najevo, že jste silná a rozhodná žena, která má ráda eleganci a jednoduchost. Delší mikádo je vynikající volbou pro ženy s kulatým obličejem, ale nikdy nebude vypadat dobře na ženách, které mají takzvanou hranatou čelist, nebo příliš úzký obličej, protože tento střih obličej ještě víc zúží.

Krátké mikádo

Nebojíte se nosit krátké mikádo, podobně jako například Anna Wintour, nebo Victoria Beckhamová, vaše okolí vás vnímá jako asertivní osobnost. Působíte sexy, stylově a chic. Krátké mikádo vynikne především na ženách s dlouhým štíhlým krkem a oválným obličejem. Nebude však fungovat u žen s kulatým obličejem.

Výrazná ofina

Výrazná ofina, jakou nosí například Goldie Hawn nebo Reese Wintherspoon, z vás dělá mladistvou a hravou ženu se silnou osobností. Na muže, podle vědců, působí výrazná ofina mimořádně sexy, protože v sobě snoubí ženskost a sílu. Výrazné ofině by se měly vyhýbat ženy se čtvercovým tvarem obličeje.

Krátké vlasy

Pokud nosíte podobný sestřih jako například Halle Berry, nebo Sharon Stone, působíte na své okolí sebevědomě, odvážně a excentricky. U tohoto typu střihu je však nezbytně nutné, abyste byla majitelkou oválného obličeje s pravidelnými rysy. A pozor si dávejte také na líčení, které by mělo být vždy výraznější, abyste nepůsobila maskulinním dojmem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články