Menu
Úvod  › 

5 herců, kteří zemřeli na place

Natáčení filmů není tak bezpečná aktivita, jak se vám může jevit. Představujeme vám pět herců, kteří zemřeli při výkonu svého povolání.

Zóna soumraku (1983)

Mrtví: Vic Morrow a dětští herci Myca Dinh Le (7 let) a Renee Shin-Yi Chen (6 let)

Natáčení probíhalo za tak dramatických okolností, že zastínily samotný film. Známým se film, který režíroval John Landis, stal především nešťastnou scénou, při které zahynul herec Vic Morrow a dětští herci, Mica Dinh Le a Renee Shin-Yi Chen. Při scéně, kdy přelétá helikoptéra nad výbuchem, došlo k osudové chybě, pilot letěl ve výšce pouhých osmi metrů, ztratil nad strojem kontrolu a zřítil se. Listy vrtule Morrowi a Le doslova gilotinovaly, druhý dětský herec zemřel na následky těžkých zranění. Cestující v helikoptéře vyvázli pouze s lehkými zraněními. Po této tragické události byla v Hollywoodu změněna pravidla, za kterých se mohou děti účastnit natáčení filmů.

Vrána (1993)

Mrtvý: Brandon Lee

31. března 1993 spělo natáčení filmu Vrána ke konci. Zbývalo pouhých osm dní natáčení Brandon Lee, v roli Erica Dravena, měl být postřelen svým úhlavním nepřítelem Funboyem (hrál ho Michael Massee). Scéna vstoupila do dějin filmu, ačkoli jinak, než si režisér představoval, protože nedopatřením byly slepé náboje zaměněny za ostré. Filmovému štábu nějakou dobu trvalo, než vůbec pochopil, co se vlastně stalo a ačkoli byl poté Brandon Lee převezen do nemocnice, o den později svému zranění podlehl.

Top Gun (1986)

Mrtvý: Art Scholl

Dlouholetý hollywoodský kaskadér a akrobatický pilot, Art Scholl (53 let), byl najat pro natáčení kultovního snímku Top Gun. Měl zaskakovat za Toma Cruise v riskantních leteckých manévrech a jeden z nich ho nakonec stál život, když se roztříštil s letadlem o hladinu Tichého oceánu. Příčina leteckého neštěstí zůstala neobjasněná. Málokdo přitom ví, že Top Gun je věnován právě památce zemřelého kaskadéra.

Návrat tří muškerýtů (1988)

Mrtvý: Roy Kinnear

20. září 1988 se stalo osudným španělskému herci Royi Kinnearovi, který účinkoval v dobrodružné komedii Návrat tří mušketýrů v roli sluhy Plancheta. Při natáčení spadl z koně a zlomil si pánev. O příčinách jeho smrti kolují dvě zaručené historky. Podle jedné z nich vykrvácel, podle té druhé zemřel druhý den v nemocnici na následky infarktu. Další z pikantních historek tvrdí, že režiséra Richarda Lestera tragédie poznamenala do té míry, že už žádný další film nenatočil.

Trója (2004)

Mrtvý: George Camilleri

Natáčení filmového trháku o dobývání Tróji bylo poznamenáno řadou komplikací; Brad Pitt si při filmování poškodil achillovu šlachu, štáb se musel vyrovnat se dvěma hurikány a navíc zemřel profesionální kulturista George Camilleri, který ve filmu hrál. Při natáčení na Maltě si zlomil nohu, byl hospitalizován, avšak hned druhý den se vyskytly komplikace. Herec zemřel na zástavu srdce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 způsobů, jak nezemřít předčasně
Test: Tragická úmrtí celebrit
Co se děje s vaším tělem před a po smrti
7 nejabsurdnějších zákonů světa