Menu
Úvod  › 

10 věcí, které muži dělají (a ženy je nikdy nepochopí)

Vášeň pro akční filmy, nechopnost zeptat se na cestu, nebo naprostá ignorace řvoucího dítěte. Následující věci dělají všechni muži, ale ženy je nikdy nepochopí.

1. Musíme mít nejmodernější a nejrychlejší verzi všeho.

Je úplně jedno, že už máme doma jednu verzi videohry, model na dálkové ovládání, nebo závodní motorku. Jakmile se objeví na scéně nová, lepší, výkonnější, nebo rychlejší verze, prostě ji musíme mít. Je úplně zbytečné upozorňovat nás na to, že už domácnost vypadá jako skladiště, protože jde o zcela irelevantní argument. My po vás také nechceme, abyste chodila v jedněch botách, dokud se nerozpadnou.

2. Jsme stvořeni pro lov.

Můžete se klidně rozkrájet, ale v našem těle koluje krev našich předků, kteří lovili medvědy, šavlozubé tygry a mamuty. A jen proto, že je v našem okolí chronický nedostatek divokých šelem, jsme nuceni lovit dlouhonohé blondýnky. Každý náš flirt byste proto měly chápat jen jako udržování lovecké formy.

3. Naše představa nakupování je jiná než vaše.

Vy se obchody potulujete. Prohlížíte si zboží. Porovnáváte. Přemýšlíte, jestli se vám daná věc bude hodit k dalším věcem. Zkoumáte barvu. Zkoumáte materiál. Přemýšlíte, jestli byste to někde jinde nedostaly levněji. Vracíte se do obchodů, kde jste už byly. A zkoušíte si věci, které jste si už zkoušely. My předem víme, co chceme, popadneme to a jdeme. Tečka.

4. Líbí se nám akční filmy.

Je nám srdečně jedno, že jejich děj je stupidní. Je nám lhostejné i to, že žádný děj nemají. Čím méně se v nich mluví, tím lépe, protože tím víc času zbývá na střílení a bojování. A nečekáme, že to pochopíte, stačí nám, když na nás při jejich sledování nebudete mluvit.

5. Nepotřebujeme rozbírat vztahy

Nepotřebujeme a hlavně nechceme pitvat vztahy - jakékoli. Pokud vás chceme hodně potěšit, můžeme předstírat, že nás neuvěřitelně šokuje, že se Lucka rozešla s Jirkou, aby mohla začít chodit s Radkem, kterého přebrala Mirce. Nicméně ve skutečnosti vůbec netušíme, o jakou Lucku se jedná.

6. Odkládáme věci.

Známé pravidlo, které tvrdí, že když muž slíbí, že něco opraví, také to opraví a není potřeba mu to každého půl roku připomínat, není jen lidovým pořekadlem. Můžeme být klidně manuálně nejschopnějším mužem na severní polokouli, ale to nijak nesouvisí s tím, že nám v ložnici už dva roky nesvítí světlo a v koupelně kape kohoutek. Proto z toho nevyvozujte žádné důsledky.

7. Nežádáme o pomoc.

I kdybychom měli smrt na jazyku, raději bychom si ho překousli, než abychom se zeptali jiného muže na cestu, nebo před vámi přiznali, že potřebujeme pomoc. Neptejte se proč a hlavně nás nepřesvědčujte, že tím naše mužnost neutrpí. Utrpí.

8. Pomíjíme detaily.

Ano, potkali jsme se s vašimi společnými známými. Ano, čekají dítě (tedy nejspíš). Ano, sdělili vám pohlaví, jméno, termín porodu a nejspíš i to, kolik nastávající matka přibrala. Ano, mluvili jsme s nimi před půl hodinou. A ne, nepamatujeme si ani jednu z těch informací.

9. Neslyšíme plačící dítě.

Stejně jako vy nechápete, jak můžeme klidně spát vedle plačícího dítěte, my zase nerozumíme tomu, že vás vzbudí jeho sebemenší kníknutí.

10. Nejsme schopní najít své věci.

Až si konečně uvědomíte, že nemá nejmenší smysl nám říkat, kam všude se máme při hledání ještě podívat, a raději nám onu věc rovnou podáte, ušetříme si všichni vespolek dost času.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
50 věcí, které musíte v sexu vyzkoušet dřív, než zemřete
15 největších mýtů o mužích
40 vět, které od muže nikdy neuslyšíte
Co chtějí muži od žen
7 věcí, které ženy dělají (a muži je nikdy nepochopí)