Menu
Úvod  › 

10 situací, kdy si muž myslí, že s ním flirtujete

Vy se snažíte být jen společensky slušná, ale on už to vnímá jako projev zájmu a je přesvědčen, že s ním flirtujete. Které vaše nevinné signály si muži přeberou jako výzvu a začnou vás svádět?

Určitě už se vám to stalo; nezávazně konverzujete a najednou s úžasem nebo přímo zděšením zjistíte, že se vás protějšek domnívá, že s ním flirtujete a svádíte ho. Nejste si vědoma žádného signálu, kterým byste tomu dala podnět. To je ale úplně jedno, protože muži si zkrátka někdy vyloží i naprosto nevinné chování jako pobídku k akci. Tady jsou situace, které vy vnímáte naprosto neutrálně, ale druhá strana je jiného názoru.

1. Připsala jste mu do smsky nebo mailu smajlíka znázorňující polibek? Potom očekávejte, že si vás zařadí na seznam žen, které po něm "jedou." Ženy jsou přirozeně přátelské a jejich hranice jsou úplně někde jinde než u mužů. To, co vy považujete za neškodný a naprosto nevinný akt přátelství, on vnímá jako pobídku k flirtování. A takovou záležitostí je i "líbající" smajlík.

2. Pochválíte mu košili, džíny, nebo jakékoli jiné oblečení. Pro vás jde o běžnou poznámku, kterou chcete pouze sdělit, že mu to sluší a jeho oblečení vás zaujalo, jenže on slyší: "Moc se mi líbíš, chtěla bych si s tebou něco začít." Muži totiž obvykle oblečení neregistrují a ze stejné logiky vycházejí i u vás. Musíte se o ně přece mimořádně zajímat, když si všimnete tak nedůležité věci, jako je jeho košile.

3. Projevujete zájem o jeho přítelkyni a jeho partnerský vztah. Je jedno, jestli se ho na to ptáte ze slušnosti, ze skutečného zájmu, nebo se snažíte vystupovat jako jeho kamarádka. Faktem je, že on si vaše vyptávání dekóduje jak obhlížení terénu a čeká, kdy po něm vystartujete.

4. Mluvíte s ním o problémech, které řešíte ve svém vlastním vztahu? Pak to pravděpodobně děláte proto, abyste získala názor a pohled dalšího muže mimo vašeho partnera. Jenže pro něj jde o projevy, kterými mu dáváte najevo, že jste nespokojená a uvítala byste změnu. Nejlépe s ním.

5. Připojíte se k němu na mejdanu a začnete si s ním povídat. Podle mužské logiky jste právě udělala první krok k flirtování a potažmo i sexu. Jde totiž o mužskou oblíbenou taktiku svádění.

6. Pokud se ho při řeči dotýkáte, bude skálopevně přesvědčený, že o něj máte zájem. Muži jsou dotekově mnohem méně kontaktní, při řeči na sebe nesahají, neobjímají se a podobně. Jsou si tedy jistí, že vy tím musíte sledovat nějaký cíl.

7. Škádlíte ho. Zatímco vy to považujete za neškodnou zábavu a projev kamarádství, on vaše pošťuchování vnímá jako snahu flirtovat s ním a jako počáteční stádium namlouvání.

8. Ignorujete zvonění mobilu, když jste v jeho společnosti? Možná vám volá někdo, na koho zrovna nemáte náladu, nebo prostě jen nechcete přerušovat konverzaci. Jenže váš protějšek to považuje za znamení, že se o něj velmi zajímáte a je pro vás víc než jen kamarád.

9. Pokud si před ním upravujete make-up, líčíte rty, nebo se češete, bude mít pocit, že se mu snažíte zalíbit.

10. Jdete si s ním zatančit? Nejspíš to vnímáte jako naprosto nevinnou zábavu, ale pro muže to může být vysoce erotická situace, která se rovná určitému druhu svádění. Nedivte se, pokud se k vám při tanci začne vinout, nebo vás pozve na skleničku do baru.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články