Menu
Úvod  › 

10 největších mýtů o těhotenství

Ve třetím trimestru těhotenství už nesmíte létat. Když čekáte dítě, neměla byste si barvit vlasy a je potřeba, abyste jedla za dva. Seznamte se s deseti největšími mýty o těhotenství.

1. Kakaové máslo je nejlepší prevencí před striemi.

Slyšela jste, že pravidelné masáže kakaovým máslem jsou nejlepší prevencí proti striím? Potom vás musíme zklamat. Ve skutečnosti je po aplikaci kakaového másla ženská pokožka citlivější a u některých žen může dokonce dojít k alergické reakci.

2. Ve třetím trimestru už nesmíte létat.

Je absolutní nesmysl, že ve třetím trimestru nemohou těhotné ženy létat. Létat můžete, jak dlouho chcete. Je však pravda, že některé aerolinky nechtějí ženy v posledním trimestru přepravovat. Je to však z důvodu strachu z porodu na palubě. Vašemu nenarozenému dítěti létání nijak neuškodí.

3. Jakmile otěhotníte, musíte se zbavit kočky.

Opět nesmysl. Pokud budete krabici s pískem, kam chodí vaše kočka vykonávat potřebu, měnit dostatečně často, riziko toxoplazmózy je minimální. Kočku si můžete klidně nechat i po dobu vašeho těhotenství.

4. Uzený losos je pro těhotné ženy mimořádně nebezpečný.

Jestliže se v těhotenství vyhýbáte uzenému lososovi, můžete klidně ve své ostražitosti polevit. Losos je naopak prospěšný díky vysokému obsahu omega 3 mastných kyselin, které mají pozitivní vliv na těhotnou ženu i její plod. Navíc oproti ostatním rybám obsahuje výrazně menší množství rtuti.

5. V těhotenství zapomeňte na suši.

Suši se vyrábí většinou z masa makrel, žraloků a mečounů, které můžete bez problémů konzumovat. Odborníci doporučují v těhotenství omezit pouze konzumaci tuňáků.

6. V těhotenství byste neměla jíst párky.

Není pochyb o tom, že párky a další uzeniny nejsou zdravé a z hlediska zdravého životního stylu jsou naprosto nevhodné. Pro zdraví těhotných žen nepředstavují však větší riziko než pro ostatní lidi.

7. Těhotné ženy by se neměly pohybovat v blízkosti lakovaného nábytku.

Další fáma tvrdí, že z lakovaného nábytku se uvolňují chemikálie, které mohou poškodit nenarozené dítě. Odborníci však tvrdí, že jde o naprostý nesmysl a vaše obýváková stěna plod v děloze rozhodně nepoškodí.

8. V těhotenství byste si neměla barvit vlasy.

Už jste slyšela, že byste si v těhotenství neměla barvit vlasy, protože chemické výpary ohrožují zdraví vašeho dítěte? Zapomeňte na to. Podle doposud provedených výzkumů jde o absolutní nesmysl.

9. V těhotenství byste neměla pít kávu.

Pokud si nedáváte pět šálků kávy, můžete být zcela v klidu. Umírněná konzumace kávy vaše těhotenství rozhodně neohrozí.

10. Těhotné ženy by měly jíst za dva.

Možná, že tím omlouváte svůj apetit, ale není tomu tak. Pro dítě potřebujete jen přibližně o tři sta kalorií denně víc. Ve skutečnosti potřebujete tak jíst za jednoho a jednu pětinu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejlepší věk na těhotenství - kdy mít dítě?
Jak dlouho ještě budete plodná?
Jak získat zpátky postavu po porodu
Test: Je vaše tělo připravené na těhotenství?