Menu
Úvod

Učte se anglicky jinak

Umět cizí jazyk je v dnešní době velmi užitečné, umět anglicky je nezbytné. Proto se snad úplně každý alespoň jednou v životě anglický jazyk učil. Bifloval slovíčka, snažil si zapamatovat tvary nepravidelných sloves, zjistil, že existuje nějaký předpřítomný čas. A po čase z toho měl v hlavě takový guláš, že výuku angličtiny vzdal. Jestli patříte do této skupiny, bude vám připadat následující věta naprosto nepochopitelná.

Anglicky se můžete naučit snadno, rychle a bude vás to bavit.

V českých školách je to s angličtinou těžké. Sice už dnes patří k povinným předmětům, její výuka ale zdaleka neodpovídá moderním trendům, díky nimž je možné učit se efektivně a celkem snadno. Navíc ji často učí učitelky, které se anglicky také učily tou starou neefektivní metodou, takže jiný způsob ani neznají. Další a další generace dětí tak drilují slovíčka oxfordské angličtiny a nikdo se nepozastaví nad tím, že tímto archaickým jazykem mluví dnes snad jen královský ceremoniář. Dřou gramatická pravidla a absorbují teorii, aby při prvním rozhovoru s rodilým mluvčím zjistily, že mu vůbec nerozumí. A on jim taky ne.

Zbavte se předsudků, že je angličtina těžká

Umíte si představit, že byste se za jeden jediný týden byli schopni domluvit anglicky? S intenzivním zážitkovým kurzem angličtiny s hypnózou to je možné. Využití virtuální reality vás vtáhne do příběhu, díky konkrétním situacím si zapamatujete potřebné fráze a slova v kontextu mnohem rychleji a efektivněji, než kdy byla schopná nudná klasická výuka pomocí memorování. Hypnóza vás zbaví bloků, které jste si vytvořili z obavy, že se ztrapníte, a nyní vám brání mluvit anglicky. Osvobodí vaše myšlení a pomůže rozvíjet tvořivé schopnosti. Učení se stává zábavným - najednou se ocitáte v jiné realitě, kde hovoříte anglicky snadno a na každou z 60 hodin výuky angličtiny se prostě těšíte.

Zábavné učení formou hry

Bavilo vás někdy učení anglického jazyka do té míry, že jste se těšili na další lekci? Přitom právě hru a všechno, co je zábavné, si mozek zapamatuje mnohem snadněji. Učení formou příběhu, plné hry, písniček, barev, je mnohem efektivnější, než opakování slovíček a frází. Místo toho, aby se angličtina během výuky nejprve rozebrala podle všech možných pravidel a pouček a teprve potom se skládala do smysluplných rozhovorů, je mnohem logičtější nejprve se naučit mluvit a potom, někdy mnohem později, přemýšlet nad gramatikou. Je lepší ocitnout se díky virtuální realitě na nějakém báječném místě a reagovat na konkrétní situaci.

Tak, jako děti

Je dokázáno, že děti v předškolním věku, tedy od 3 do 6 let, se velice snadno učí cizí jazyka. Jak je to možné? Učí se formou hry, aniž by si uvědomovaly, že něco “studují”. Odposlouchávají řeč od rodilých mluvčí, díky zábavným aktivitám se mnohem lépe soustředí, pronikají do jiné reality. Díky tomuto maximálnímu soustředění (ne nepodobnému transu) odbourávají nutnost překládat si z češtiny do učeného jazyka, protože v něm MYSLÍ.

Díky výuce angličtiny, která využívá virtuální realitu se můžete učit zábavně a formou hry právě tak, jak to dělají děti. Přenesete se do prostředí mluvícího anglicky kdekoliv na světě, třeba do New Yorku, Hollywoodu či do Las Vegas. Budete si telefonicky domlouvat schůzku s přáteli, pojedete s nimi autem a budete se bavit jako na skutečné dovolené.

Možná jste za roky marných pokusů přesvědčení, že naučit se opravdu zvládnout anglický jazyk vyžaduje dlouhý čas a tvrdou práci. Přitom je to o hodně snadnější: stačí si jen hrát, opravdu se bavit a úžasně si to užít. A ta angličtina vám prostě “naskočí”. Nemusíte se trápit s opakováním slovíček, s nepravidelnými slovesy, s gramatikou. Jen bavit se a mluvit.

 

 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)