Menu
Úvod  › 

Trendy roku 2021 do vaší nové kuchyně

Chystáte se letos na přestavbu kuchyně? Nenechte nic na náhodu. Plánování tohoto prostoru si zaslouží vaší pozornost. Lidé v kuchyni tráví čím dál více času. Už dávno není určena jen pro jednoho kuchaře. Setkává se zde celá rodina, jídlo připravuje víc než jeden člověk, nechybí ani místo na sezení nebo dokonce na práci. Hranice mezi obývákem a kuchyní pomalu mizí.

Přírodní vzhled

Do popředí se opět dostává struktura dřeva, a to nejen na pracovní desce. Vzhled světlého dřeva mohou mít i kuchyňské skříňky. Vedle dřeva se také čím dál více objevuje mramor či jiný kámen. Tento look už dávno nepatří jenom do luxusních vil. Pokud je mramor využit decentně a v malé míře, působí jako originální doplněk. Pracovní desky se stále více dělají z různých druhů technických kamenů. Takováto deska zůstává krásná i po několikaletém užívání. Cena je ale vyšší.

Čisté linie a vestavěné spotřebiče

Vzhledem k propojení kuchyně s obývacím prostorem musí také kuchyňský nábytek vypadat elegantně a jednoduše, musí ladit se zbytkem prostoru. Různé úchytky nebo kličky na skříňkách jsou tak zcela na ústupu. Do popředí se dostávají různé push-up systémy a jiné bezručkové způsoby otevírání a zavírání skříněk. Klidně si můžete objednat i poličky s otevíráním na fotobuňku.

S čistými liniemi také souvisí důraz na vestavěné spotřebiče, a to nejen vařič nebo troubu, ale také kávovar, lednice na víno a další. Vše by mělo být schované tak, aby na ploše kuchyně nic nepřekáželo.

Hravé retro kousky udělají z vaší kuchyně umělecké dílo

V souvislosti s čistými liniemi a přírodními vzory ale může kuchyně přeci jen působit trochu nudně, proto je často kombinována s pestrobarevnými doplňky, nebo dokonce s různými retro kousky. Objevují se tak kuchyňská retro baterie v měděném vzhledu, nebo dokonce barevné retro lednice. Ledničky jsou často jediným spotřebičem, který lidé preferují samostatně stojící, ne vestavěný. Je to kvůli tomu, že objem vestavné lednice či mrazáku je menší. Krásné retro kousky vám kuchyni rozzáří a vaši hosté je budou chtít taky.

Kuchyňský ostrůvek je centrem dění

Prostor kuchyně se neustále zvětšuje na úkor ostatních místností. Není tak divu, že kuchyňský ostrov tak už můžeme vidět téměř v každé nové kuchyni. Mění se ale i ten. Už neslouží jen jako předěl mezi kuchyní a obývákem, ale slouží na propojení těchto místností. Je tak větší a často i dvojitý, nebo má dvě různé výšky. Tvar může mít i do L či do U. Plní vícero funkcí – místo na přípravu jídla, vaření, posezení, umývání nádobí. Jeho nový vzhled tak splňuje požadavky na to, aby byla kuchyně místem pro celu rodinu i hosty.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)