Menu
Úvod  › 

Top 7 jídel, která vám pomohou proti kocovině

Propařená noc za vámi a tisíce permoníků ve vaší hlavě a den u záchodové mísy před vámi. Víme, jaká jídla vám pomohou, když jste to alkoholem přehnali.

Kvasnicová pomazánka

Jedním z důvodů, proč je vám ráno poté tak špatně, je deficit základních vitamínů. I když vám kvasnicová pomazánka může připadat jako poněkud zvláštní volba pro kocovinové ráno, představuje vynikající zdroj vitamínu B. Právě nedostatek vitamínu B může být příčinou pocitů úzkosti a deprese a když nic jiného, měla by vám tedy kvasnicová pomazánka zlepšit náladu. Kromě toho má vysoký obsah sodíku, který nahradí ztrátu soli způsobenou konzumací alkoholu.

Vodní meloun

Intenzivní konzumace alkoholu nevede pouze k deficitu základních živin v těle, ale je příčinou také nízké hladiny krevního cukru. V důsledku toho se cítíte slabí a roztřesení. Mimo to, že vám vodní meloun dodá již zmíněný cukr, je navíc díky vysokému obsahu vody, vynikajícím zdrojem hydratace. Jako bonus zásobí vaše tělo vitamíny C, B a hořčíkem.

Zázvor

Pokud máte žaludek jako na vodě, zázvor je ideální volbou, jak žaludeční nevolnost uklidnit a zmírnit nevolnost. Jestliže nemáte nervy a chuťové buňky na to, abyste žvýkali syrový zázvor, zalijte ho horkým čajem a udělejte si zázvorový čaj.

Vajíčka

Míchaná, vařená, nebo klidně i sázená vejce jsou vynikající snídaní při kocovině. V první řadě jsou vejce mimořádně bohatá na proteiny, která zvyšují produkci serotoninu, a tedy redukují nevolnost. Navíc jsou vejce bohatá na aminokyselinu, cystin, která pomáhá bojovat s alkoholovými toxiny.

Banány

Banány jsou obrovskou zásobárnou hořčíku a draslíku, dvou minerálů, jejichž hladina v těle po konzumaci alkoholu prudce klesá. Nedostatek draslíku v těle vede k nevolnosti, pocitu slabosti a únavě. Právě banány tak mohou zmírnit klasické symptomy kocoviny. A jako bonus dokáží banány tlumit produkci žaludeční kyseliny a dodají vám energii na těžký den, který je před vámi.

Vývar

Jedním z nejlepších léků na kocovinu je rehydratace organismu. Geniální spojení tekutiny a zdroje sodíku představuje zeleninový, slepičí, nebo hovězí vývar. A navíc se je vývar lehce stravitelný, takže nezatíží váš podrážděný žaludek.

Ovesná kaše

Kvůli diuretickému efektu alkoholu ztrácí tělo základní minerály a vitamíny. Ovesná kaše dodá tělu vitamín B, který je důležitý pro správné fungování jater, a klíčové minerály - hořčík, vápník a železo. Kromě toho ovesná kaše neutralizuje kyseliny v tělu, čistí játra, absorbuje toxiny a zvyšuje hladinu krevního cukru.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Jídla