Menu
Úvod

4 tajemné filmy se strašidelnými domy

Patříte mezi milovníky mysteriózních a tajemných příběhů a vybíráte si podle toho i knihy a filmy? Podívejte se na filmy, ve kterých hraje roli strašidelný dům, tajuplná atmosféra a užijte si ten zvláštní pocit, že nejste v místnosti sami a máte chuť se otočit, jestli za vámi někdo nestojí.

1) Tajemné okno

Představte si starou a opuštěnou chatu, zvláštní potemnělou náladu, rozvod na krku a práci úspěšného spisovatele, s Johnny Deppem v hlavní roli. Tento film vás bude bavit od začátku do konce. Ať už máte chuť prodat dům a koupit podobné stavení na samotě nebo jen rádi rozplétáte složitosti lidské duše, tak si do konce filmu nebudete jisti, jak vlastně dopadne. Spisovatel Mort zažívá v domě nepříjemné setkání s psychotickým cizincem, ten jej obviňuje z krádeže jeho vlastního příběhu, a následně se začnou dít i další divné věci. Chladnokrevné vraždy na sebe nenechají dlouho čekat a spletitý příběh se začíná pomalu, ale jistě ubírat směrem, který vás opravdu překvapí.

2) Anděl smrti

Kriminální drama s tajemnou zápletkou vás zavede ke kriminalistovi Johnovi. Ten je svědkem popravy brutálního vraha Reese. I po jeho trestu smrti však vraždy v podobném duchu pokračují. Zlo dokáže měnit podoby, jednou se octne v malé ženě středního věku, jindy v nenápadném muži o kousek dál, možná sídlí ve sklepě starého domu uprostřed lesa a možná je jeho kousek v každém z nás. Nenechte se však dějem filmu polapit a ošálit svou mysl, i když se vám bude zdát, že přesně víte, jak film skončí a zkuste si zapamatovat zvláštní pískání, melodii, kterou už jen tak nedostanete z hlavy. Na konci filmu budete v šoku.

3) Temný dům

Věděli jste, že velké množství strašidelných domů na prodej jsou pro realitní kanceláře skvělým byznysem, protože lidé milují nadpřirozeno a někteří kupující přímo tyto domy s děsivou pověstí a minulostí vyhledávají? Možná za to může film Dům hrůzy, možná snímek Temný dům. Příběh se odehrává ve dvou rovinách, kdy se ocitáte uprostřed vyšetřování vraždy, která měla být navždy skryta. Odhalte pravdu, která je ne vždy příjemná a ve většině případů se stává děsivou právě kvůli osobnímu prožitku dotyčných.

4) Temné stíny

Pro milovníky upírské tématiky nesmí chybět film Temné stíny. Panství Collinwood láká k pokračování příběhu, který měl skončit už v roce 1752. Na panství se však vrací v roce 1972 bývalý majitel Barnabáš Collins. Sami si spočítejte, kolik by mu již bylo let a zda se jedná opravdu o člověka? Nečekejte však prodej domu ani boj o jeho záchranu, toto místo na sebe váže již staleté prokletí, které je potřeba nyní znovu vynést na světlo a konečně se zbavit toho temného tajemství, které tíží celou rodinu. Těšte se na černý humor, sarkastické připomínky i napínavý a v místech romantický děj.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)