Menu
Úvod

Jak vybrat stěrače na auto?

Auto je dnes bráno jako zcela samozřejmý dopravní prostředek, bez kterého se obejde jenom málokdo. Kromě toho, že se s vozem jezdí, je třeba myslet také na jeho údržbu. A sem patří i nutnost pravidelné výměny stěračů. Jak vybrat ty pravé stěrače? Přinášíme vám několik dobrých rad. Držte se jich a budete mít jistotu, že vyberete ty správné a také kvalitní.

Stěrač automobilu

Velikost stěrače

Co je tím nejdůležitějším? Je to velikost stěrače. Pokud nevybíráte na eshopu, který vám podle typu vozu zobrazí jenom ty správné, je třeba velikost stěračů zjistit. Buď v technické dokumentaci k vozu, nebo je můžete jednoduše změřit. Konkrétně tedy musíte zjistit hned tři rozměry, a to:

  • Přední stěrač před řidičem
  • Přední stěrač před spolujezdcem
  • Zadní stěrač

Rozměry jsou velmi důležité. Správný rozměr zajistí, že se nebudou dotýkat a budou stírat správně, stejně jako zajistí, že pokryjí podstatnou část skla.

Jaký koupit typ?

Doporučujeme jít směrem, který lze označit za moderní. A to hlavně proto, že daný typ stěračů jasně strčí do kapsy původní klasiku. O čem je řeč? Jsou to ploché stěrače. Někomu se dost možná nemusí líbit jejich vzhled, ale z hlediska kvality jsou ideální. A to hlavně s ohledem na celkový přítlak a taky na to, jak efektivně dokážou stírat vodu z čelního skla. Stejně tak je možné toto řešení umístit i na zadní okno vašeho vozu.

Zajímejte se také o výrobce

Pokud vyrazíte pro stěrač do autorizovaného servisu, počítejte s tím, že vám budou nabídnuty výhradně jenom originály. A to od značky vašeho vozu. Kvalitní jistě jsou, ale zároveň je třeba dodat, že se jedná o variantu poměrně drahou. Proto doporučujeme takzvané neoriginální řešení. Dnes je výrobců tohoto sortimentu celá řada. Doporučíme takového, kterého alespoň trochu znáte a který může patřit k optimální střední cestě, pokud jde o kombinaci ceny a také kvality.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)