Menu

Plat zaměstnance

Jak si říct o lepší plat?

Patříte také přibližně ke 3/4 Čechů, kteří jsou spokojeni se svou prací? A přesto se necítíte finančně ohodnoceni tak, jak byste očekávali? Pak nesmutněte. Je to bohužel normální a je třeba najít odpověď na jednoduchou otázku: "Jak si říct o lepší plat?". Nebude to možná příjemné, ale s pomocí našeho sedmera to s lehkostí zvládnete. 

Jak si říci o zvýšení platu?

Pracujete jak diví a nejste ve firmě už žádným nováčkem a máte pocit, že konečně přišla doba, kdy si můžete říci o zvýšení platu a povyrůst opět kousek dál? Pak se nebojte a s chutí do toho. Ovšem nechoďte žádat nepřipravení a suverénním způsobem.

Rady a tipy jak docílit vyššího platu

Máte dojem, že je načase, aby vám v práci zvedli plat? Pravdou je, že člověk by se měl stále posouvat vpřed. Stát na jednom místě po dlouhou dobu je docela deprimující. Pokud svou práci navíc odvádíte pilně, máte již potřebné zkušenosti, pak si dodejte kuráž a požádejte o zvýšení mzdy. Nevíte, jak na to? Pak si přečtěte náš článek. Rádi vám poradíme.

Test: Zvýší vám v dohledné době plat?

Jen málokdo nestůně po větším platu. Můžete vy doufat v jeho zvýšení, nebo se budete muset dlouhodobě spokojit s jeho současnou výší? Odpověď vám poskytne následující test.

8 chyb, které brání zvýšení vašeho platu

Pokud některou z nich děláte, není divu, že berete pořád stejně. Tady je osm nejčastějších chyb, které dělají zaměstnanci, když žádají o zvýšení platu.