Menu
Úvod  › 

Bleskový test: Je pro vás ten pravý?

Je hezký, přitažlivý, sex s ním je fajn a docela se s ním bavíte. Ale co dál? Můžete s ním počítat i do budoucna jako s dlouhodobým partnerem, nebo ho máte spíš poslat k vodě a soustředit se na perspektivnější úlovek?

Návod jak se otestovat: Každá testová otázka je ohodnocena daným počtem bodů. Tyto body, uvidíte vlevo vedle odpovědí v závorce. Vyberte jednu odpověď a body si zapište na kousek papírku. Poté co odpovíte na všechny otázky, tyto body sečtěte. Součet bodu slouží k vyhodnocení testu, které je na konci článku.

Je přirozené, že vztahy začínají na tělesné přitažlivosti a to je také v naprosté většině případů důvod, proč vás ten který muž zaujme. Na druhou stranu i podprůměrně inteligentní puberťák tuší, že pouze s přitažlivostí a sexem se nedá daleko dojít, pokud hledáte celoživotního partnera, který by mohl být i otcem vašich dětí. Tady jsou charakteristiky, které by měl muž mít, pokud má mít váš vztah dlouhodobější vyhlídky.

Ví, co chce

Jestliže o něm uvažujete jako o kandidátovi na společný důchod, měl by být schopný odpovědět vám na otázku, jak si představuje svůj život za několik let. Jestliže uvažuje maximálně v horizontu nedělního mejdanu a odmítá plánovat i společnou dovolenou, protože "kdo ví, co bude příští týden," lze očekávat, že se podobně laxně bude stavět i k vaší společné budoucnosti. Není si jistý tím, zda se chce vázat a co od vašeho vztahu vlastně čeká? Takové váhání je tolerovatelné po dvou týdnech vztahu, ale po třech letech už by měl mít dávno srovnané, jak si představuje vaší společnou budoucnost.

Neutěšujte se planými výmluvami typu: "nevolá mi, protože má strach z citů, které v něm probouzím." Nelžete si do kapsy a přestaňte ho omlouvat s tím, že se jedná o komplikovanou osobnost, která potřebuje dostatek času, aby se mohla srovnat s vaším vztahem. Vyzrálý, dospělý muž, se kterým můžete počítat do dlouhodobého vztahu, ví moc dobře, co od vás očekává a co chce od své budoucnosti. A nemá problém vám to sdělit.

Je optimista

Možná vám to nejdřív bude připadat jako detail, ale zkuste si chvíli žít vedle ufňukaného bolestína, který si neustále piplá své křivdičky. Zkuste opečovávat hypochondra majícího neustále pocit, že tento den je v jeho životě poslední. Partner schopný dívat se na věci z té lepší stránky a přistupovat k problémům konstruktivně vás kdykoli podrží a pomůže vám překonat těžké chvíle. To je vlastnost, která se ve vztahu hodně cení.

Je ochotný se změnit

Hned na začátku si ujasněte své požadavky. Pokud očekáváte, že se kvůli vám kompletně změní, měla byste si raději pořídit jiného partnera. Žádný sebevědomý dospělý muž kvůli vám nebude kompletně měnit celý svůj život. Na druhou stranu by kvalitnímu partnerovi nemělo dělat problém přizpůsobit se v některých věcech a dílčí věci ve svém životě kvůli vám změnit. Schopnost dělat kompromisy je pro kvalitní vztah naprosto klíčová a bez ní se nepohnete dál.

Neustále vás fascinuje

Jakmile začnete mít pocit, že ho máte naprosto přečteného a nic vás u něj nemůže překvapit, je nejvyšší čas odejít. Nedostatek vlastního prostoru se úzce pojí s nedostatkem respektu, úcty a zájmu, což jsou věci, které ani jeden z vás neměl nikdy dopustit. I přes vaší vzájemnou blízkost a důvěru je nutné, abyste si dokázali zachovat osobní prostor a některá tajemství. Víte vždy přesně, na co váš partner myslí? Znáte dokonale jeho minulost a přítomnost máte zmapovanou po minutách? Potom jste už jen kousek od rozpadu vztahu.

Umí zacházet s penězi

Samozřejmě vás nikdo nepodezírá z materiálního založení, ale vztah k penězům vypovídá mnohé o osobní zralosti. Zkuste se objektivně podívat na to, jak váš vyvolený zachází s financemi. Škudlí a neochotně odpočítává předem vyměřenou částku na dárek k vašim narozeninám? Rozhazuje marnotratně a utrácí tak, jako kdyby měl dnes zemřít a nemusel se ohlížet na zítřek? Ani jedna z těchto variant nesvědčí o tom, že by se jednalo o kvalitního partnera pro dlouhodobý vztah. Zralý muž dokáže zacházet se svými penězi uvážlivě, dokáže je vydělat i utrácet a dokonce nemá ani problém s tím, že vy vyděláváte víc než on.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články