Menu
Úvod  › 

7 zvyků úspěšných žen

Jsou jiné. Jsou úspěšné. Jak to dělají, že se jim všechno daří, jdou za tím, co si vytyčily a také to většinou získají? Seznamte se se sedmi zvyky úspěšných žen.

Znáte ji. Vejde do místnosti, všem mužům spadne čelist, ženám se zpotí dlaně a síla její osobnosti bourá všechny bariéry a láme skály. Řeč není o dechberoucí sexbombě, ale o o úspěšné ženě, která dobře ví, co chce, a jak to získat. Jak to, že jsou některé ženy mnohem úspěšnější než druhé? Poodhalte sedm zvyků, které jim dovolí vítězit. Sedm zásad úspěšných žen:

1. Zná priority

Úspěšná žena dokáže skloubit kariéru i rodinný život. Dokáže si srovnat priority a zorganizovat den tak, aby jí neunikla žádný z důležitých věcí. Chápe, že školní besídka je stejně tak důležitá jako prezentace projektu, takže si tyto události naplánuje tak, aby se nepřekrývaly a byla mezi nimi dostatečná časová rezerva. Snaží se všude dorazit včas, rušit jen minimu akcí, na kterých přislíbí účast, a slibovat jen to, co může reálně splnit.

2. Pracuje na svém úspěchu

Úspěšná žena moc dobře ví, že jejím největším spojencem jsou sociální sítě, které dokáže vytvářet s nepřekonatelnou lehkostí. Snaží se seznámit s co největším množstvím profesionálů a schopných lidí. Ví, že pokud si ji obchodní partneři zapamatují coby příjemnou a vstřícnou, existuje mnohem větší pravděpodobnost, že se uskuteční další spolupráce. Nebojí se lidi seznamovat a vytvářet tak nová spojení, která mohou být prospěšná všem zúčastněným. Klidně například propojí několik odborníků, kteří spolu doposud nepracovali, ale mohou si být navzájem užiteční. Je si vědoma toho, že jejich případný vděk bude patřit jí.

3. Je kreativní

Respektuje sice pravidla, ale zároveň se nebojí vybočit z řady. Pokud všichni před ní řešili úkol určitým způsobem, neznamená to pro ni, že musí postupovat stejně. Vymýšlí nové postupy, netradiční spojení, je kreativní a zapojuje svou fantazii. Vášeň, se kterou se do zadaných úkolů pouští, strhává všechny kolem a činí z ní nepostradatelnou součást pracovního týmu.

4. Má rezervy

Úspěšná žena nikdy nejede na doraz a nemůže se jí stát, že se porouchá pračka a ona perou další dva měsíce v ruce, protože na novou zkrátka nemá. Vytvoří si totiž vždy včas finanční rezervu, myslí na zadní kolečka a investuje. Dá si poradit a snaží se své peníze zhodnotit místo toho, aby je do poslední koruny roztočila, nebo je schraňovala pod matrací.

5. Investuje do sebe

Je jí jasné, že i když je teď na výsluní, nemusí tomu tak být vždy. Vytváří si proto spolehlivé pojistky v podobě investic do sebe samé. Snaží se vzdělávat, rozšiřovat si obzory a stále se učit něco nového. Ví, že pokud současnému zaměstnavateli stačí její současné znalosti, u budoucího šéfa může být už pouze průměrná. A úspěšná žena se s průměrností nikdy nespokojí.

6. Umí odpočívat

Jejím největším kapitálem je ona sama. Uvědomuje si proto, že pokud sama se sebou nebude zacházet opatrně a s citem, může dojít k nevratným škodám. Dokáže si proto udělat čas sama na sebe, dopřát si odpočinek i luxus chvilek, kdy nemusí myslet vůbec na nic.

7. Vytváří si zázemí

Úspěšná žena si je vědoma toho, že její energie není nevyčerpatelná a jejím nejlepším rezervoárem je rodinné zázemí. Investuje proto do svého partnerského vztahu i rodinných vazeb. Neočekává, že budou fungovat vlastní setrvačností, ani je nepovažuje za automatické. Proto se snaží o jejich udržování a rozvíjení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Ženy a kariéra: Tajemství úspěchu
Dítě a kariéra? Žádný problém!