Menu
Úvod  › 

5 zdravotních přínosů mužské masturbace

Nedělá vám jen dobře, ale působí i jako prevence proti rakovině, posiluje imunitu a zlepšuje sexuální život. Víme, proč se vám vyplatí masturbovat.

Téměř třetina mužů masturbuje jednou nebo dvakrát týdně. Sexuologové však upozorňují, že toto číslo je poněkud nízké a muži by měli masturbovat častěji. Masturbace je součástí zdravého sexuálního života a navíc pro vaše zdraví dělá víc než každodenní čištění zubů. Tady je pět důvodů, proč byste jí měli provozovat častěji:

Působí jako prevence proti rakovině

Australská studie z roku 2003 ukázala, že ti muži, kteří ejakulují více než pětkrát za týden, mají o třetinu menší pravděpodobnost, že se u nich rozvine rakovina prostaty. Rakovinové bujení je podněcováno toxiny, které se hromadí v urogenitálním traktu a častá masturbace působí jako jakýsi "výplach", který váš trakt pročistí a zbaví ho toxinů.

Posiluje svaly

Spolu s tím, jak stárnete, přirozeně se snižuje váš svalový tonus. Pravidelný sex nebo masturbace posiluje svaly vašeho pánevního dna a pomáhá předcházet takovým nepříjemnostem, jako je erektilní dysfunkce nebo samovolný únik moči. K tomu, aby svaly pánevního dna neochabovaly, byste měli masturbaci praktikovat třikrát až pětkrát za týden.

Zlepší vaši výdrž

I když možná nechápete, proč byste měli masturbovat, když máte sexuální partnerku, sexuologové doporučují masturbaci jako trénink pro oddálení předčasné ejakulace. Muži, kteří pravidelně ejakulují, mají totiž své vzrušení více pod kontrolou a dokáží si lépe načasovat a případně i oddálit své vyvrcholení. Nezapomínejte proto zařadit pravidelnou masturbaci do svého programu, zlepší se tím i váš sexuální život.

Posiluje imunitu

Spolu s ejakulací stoupá hladina hormonu kortizolu. Ačkoli má tento hormon špatnou pověst, protože je obvykle spojován se stresem, jeho mírné množství posiluje imunitní systém a udržuje jej v pohotovosti. I když vás to tedy možná ještě nenapadlo, můžete pravidelnou masturbaci použít i jako prevenci při chřipkové epidemii.

Zlepší vám náladu

Masturbace vede ke zvýšení hladiny dopaminu a oxytocinu, které mají zase pozitivní dopad na vaši nápadu a pocit spokojenosti. Podle vědců má masturbace na lidský mozek podobný účinek jako heroin - jen vás vyjde mnohem levněji.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Vedlejší účinky masturbace
Všechno, co byste měli vědět masturbaci
Kdy se můžete vykašlat na předehru
50 věcí, které musíte v sexu vyzkoušet dřív, než zemřete
5 důkazů, že svůj orgasmus skutečně nepředstírá