Menu
Úvod  › 

4 věci, které vám u muže nikdy neprojdou

Dáváte mu ultimáta, omezujete jeho koníčky, kritizujete pivní břicho a posmíváte se výšce jeho platu? Existují věci, které vám muži nikdy neodpustí.

"Už od svých patnácti let se zabývám opravováním veteránů. Přivedl mě k tomu můj otec a je to skutečně moje životní vášeň. Jezdím na burzy, na veteránské srazy i závody, zkrátka tomuto koníčku dávám hodně času i energie. Když jsem začal chodit s Terezou, vypadalo to, že mě naprosto chápe a podporuje. Několik měsíců jezdila všude se mnou, zajímala se o to, co dělám a vypadalo to, že jsem konečně našel ženu, která mi rozumí. Pak se ke mě nastěhovala a začala mít s mým koníčkem problém. Nejdřív jí vadilo, že jezdím pryč po víkendech a schválně plánovala svoje akce na termíny srazů a snažila se mě přesvědčit, že bych měl jezdit s ní. Pak začala pomlouvat mé kamarády, kteří mají stejného koníčka, a stýkám se s nimi už řadu let. A nakonec mě začala přesvědčovat, že bych měl svá auta prodat a prý se konečně usadit a zabývat se serióznějšími věcmi. Skončilo to rozchodem a skutečně toho nelituji," říká třicetiletý Pavel. Jaké věci vám muž nikdy neodpustí a musíte si na ně dávat pozor?

Dáváte mu ultimátum

Muži z principu nesnáší pocit, že jsou do něčeho tlačeni, nebo manipulováni. Pokud se vám nedostává jiných argumentů, než je kladení ultimát, raději mlčte. Jakmile postavíte muže před volbu: "Buď..., nebo já," buďte ujištěna, že vám tento přístup nikdy nezapomene a v při nejbližší možné příležitosti vám ho vrátí i s úroky. Ultimáta zkrátka ze svého slovníku úplně vyřaďte a získáte tím body navíc.

Chcete, aby zrušil koníčky

Pokud patříte mezi ty ženy, které se domnívají, že správný muž by měl svou veškerou energii rozdělovat jen mezi práci a rodinu, měla byste se rychle probudit. Zdá se, že pro některé ženy je stále neuvěřitelná představa, že muž chce mít také nějaký volný čas jen sám pro sebe, aby mohl v klidu relaxovat a věnovat se svým koníčkům. Pokud mu jeho volnočasové aktivity seberete a zakážete, možná vám vyjde vstříc. Ale získáte tak jen otráveného chlapa povalujícího se na gauči a přemýšlejícího o tom, co by mohl dělat, kdyby vás nepotkal.

Zpochybňujete jeho mužskou roli

Děláte si legraci z jeho zaměstnání, platu, či schopnosti uživit rodinu? A co hůř; pronášíte podobné poznámky ve společnosti? Potom se nedivte tomu, až jeho trpělivost přeteče a po pronesení několika vulgarismů na vaši adresu, práskne dveřmi, aby už se nevrátil. O feministky se klidně může pokoušet infarkt, ale skutečnost je taková, že muži chtějí být stále těmi lovci, kteří zabezpečují materiálně svou ženu a děti. Chtějí, abyste k nim takto vzhlížela a uznávala je jako živitele. Klidně buďte v kariérním žebříčku výše než on a noste domů více peněz, ale nesmíte nikdy narážet na výšku jeho platu, nebo zpochybňovat jeho práci.

Dotknete se jeho ješitnosti

Samozřejmě, že ví, že se mu svaly z rukou přesouvají do břišní části a mění se na tuk. Přirozeně vidí to zvětšující se kolečko na temenu jeho hlavy. Ale to neznamená, že o tom chce slyšet z vašich úst, protože stále doufá, že vy jste si třeba ještě nevšimla a vidíte ho stejně jako před deseti lety, kdy jste se seznámili. Pokud ho začnete nevybíravě kritizovat, v podstatě jsou možné dvě nejčastější varianty: Buď se naštve a ostentativně na sebe začne kašlat ještě víc, aby vám ukázal, jak je mu to jedno, nebo se začne poohlížet po nějaké jiné, které jeho nedostatky vadit nebudou.!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Věty, které muži nenávidí
10 největších mužských lží
Test: Vyznáte se v mužském světě?
5 věcí, které byste měli vědět o mužském mozku