Menu
Úvod

Potřebujete půjčku před výplatou? Dejte si pozor na tyto klíčové aspekty

Je u vás obdobím před výplatou finančně nejslabší? Rozhodně nejste žádnou výjimkou. Ba naopak, právě před termínem, kdy je vyplácena mzda, se dostává do finančních potíží stále více lidí. Na vině může být jednak jejich špatné ekonomické uvažování, respektive nesprávně stanovený rozpočet, a jednak také náhlé výdaje. Ty bohužel čas od času přijdou a v případě absence nějaké solidní rezervy je nezbytné ihned sáhnout po půjčce. Ta by měla být pochopitelně co možná nejvýhodnější. Jak takovou poznáte? Nepřestávejte číst, prozradíme vám to a jednu takovou samozřejmě doporučíme.

RPSN v normě

Poměrně hodně důležitým ukazatelem u jakékoli půjčky, a to nejenom v online podobě, je RPSN. Roční procentuální úroková sazba ukazuje na to, kolik dlužník vrátí věřiteli. Poplatek zahrnuje například úrokovou sazbu, úhradu peněz za vedení úvěrového účtu, zprostředkování půjčky a mnohé jiné výdaje ze strany dlužníka. Vše samozřejmě v ročním intervalu. Budete-li hledat jakoukoli půjčku, RPSN u ní musí být uvedeno ze zákona. Pokud bude hodnota vysoká, je na první pohled jasné, že půjčka nebude zrovna dvakrát výhodná. V opačném případě buďte ale také ostražití, nepřiměřeně nízká hodnota RPSN je podezřelá.

Středně až velmi přísné podmínky poskytovatele

Pokud narazíte na zprostředkovatele, který se chlubí tím, že poskytne půjčku každému žadateli, nejspíše se jedná o podvodníka. Nebankovní společnosti musí být aktuálně nejen registrovány u České národní banky, ale mají také povinnost dostatečně si prověřit bonitu potenciálních klientů. Jinými slovy, měly by po vás požadovat minimálně potvrzení o aktuálním příjmu. Většinou si samozřejmě prověří, zdali vaše jméno nefiguruje v některém z registrů dlužníků. Nebankovní společnosti chrání dlužníky, kteří jen tak nespadnou do dluhové pasti.

Minimum dalších poplatků

RPSN určitě nesmí být jediným ukazatelem výhodnosti půjčky před výplatou. Podívejte se i na ostatní poplatky. Typickým příkladem jsou třeba peníze, jež je nezbytné uhradit v souvislosti s případným prodloužením splatnosti půjčky nebo odložením splátky. Tyto částky bývají nadměrně vysoké a právě na nich nejčastěji nebankovní poskytovatelé nejvíce vydělávají.

Přehledné charakteristiky půjčky

Nemůžete si o dané půjčce něco zjistit? Pak raději dejte ruce pryč! Než podepíšete úvěrovou smlouvu, měli byste vědět úplně všechno. Optimální je, když navíc poskytovatel na svých stránkách umístí i kalkulačku, kde si jednoduše vymodelujete vaši potenciální situaci a vše si důkladně propočítáte.

Půjčit si výhodně online není složité…

Přesně tak. Výbornou volbou je například půjčka před výplatou od CoolCredit. Získat od tohoto časem i spokojenými klienty prověřeného poskytovatele lze až 20 000 korun. Své peníze přitom můžete mít do pouhých 10 minut.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)