Menu
Úvod

Jak na opravu Apple Watch?

Zejména pánové si libují v různých technických vymoženostech a najde se mezi nimi spousta fanoušků značky Apple. Vlastníte iPhone? Pak jste jistě dalším spokojeným zákazníkem této značky a zakoupili jste si také hodinky Apple Watch. Co když se vám ale porouchají po skončení záruční lhůty? Vyplatí se hodinky opravit, popřípadě kolik by oprava stála? Na to si odpovíme v dnešním článku.

Praktické funkce chytrých hodinek Apple Watch

Hodinky Apple Watch vám prozradí mnoho informací. Pokud zrovna nemáte přístup k iPhonu nebo není vhodný okamžik brát ho do ruky, zjistíte na hodinkách, kdo vám volá. Až budete mít mobil u sebe, chytré hodinky Apple Watch poslouží jako tlačítko fotoaparátu. Kromě toho vám změří tep a rychlost, zaznamenají počet kroků, vypočtou kalorie, přehrají hudbu nebo ukážou stav baterie iPhonu. Prodávají se v pánském a dámském provedení a stanou se skvělým dárkem pro vaši partnerku.

Oprava Apple Watch hodinek: vyplatí se?

Cena nových Apple Watch hodinek není nejnižší. Pohybuje se od šesti tisíc a stoupá až k třinácti tisícům. Ani oprava Apple Watch nepatří mezi nejlevnější. Nejprve zkuste u hodinek zrušit spárování a restartovat je. Jestliže tento postup nefunguje, zavolejte na podporu Apple. Tam vám pracovníci poradí, na jaké prodejně je od vás převezmou a zašlou do servisu. Přes internet pak můžete sledovat stav opravy – stačí zadat sériové číslo. Cena vždy závisí na typu závady. U hodinek Apple Watch Sport se cena opravy snížila z 229 dolarů na 199 dolarů. Informujte se ale raději v servisu, za kolik opravu provedou.

Jak připravit hodinky Apple Watch na servis?

Můžete-li hodinky Apple Watch částečně ovládat i se závadou, proveďte před opravou hodinek následující kroky: nabijte je a zrušte jejich spárování s iPhonem. Tím hodinky vrátíte do továrního nastavení. V případě, že nemáte k iPhonu přístup, na Apple Watch přejděte do „Nastavení-Obecné-Obnovit“ a smažte data a nastavení. Nakonec vypněte „Zámek aktivace“. Řemínek odepněte od hodinek a uschovejte spolu s nabíjecím kabelem a dalším příslušenstvím. Poznamenejte si někam své Apple ID a heslo.

Kde si nechat hodinky opravit?

Chcete jednat přímo s autorizovanými servisy Apple? Naleznete je přes internetový vyhledávač a obvykle se nacházejí ve všech větších městech. Zkontaktovat můžete i Apple podporu a poradit se s odborníky. Domluví s vámi předání hodinek do servisu nebo se vámi pokusí na dálku vyřešit váš problém. Odborník na telefonu po vás bude chtít sériové číslo iPhonu, Apple ID a heslo. Mějte proto tyto údaje připraveny.

Navštivte autorizovanou prodejnu nebo třeba firmu AJ-SERVIS v Praze a nechte si hodinky Apple Watch opravit u odborníků s potřebnou kvalifikací. O ceně a vyřízení opravy budete informováni. Doba opravy se odvíjí podle toho, jak je závada vážná.

 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)