Menu
Úvod  › 

Grafologie: Co o vás vypovídá vaše písmo

Obyčejný dopis o vás může prozradit mnohem víc, než vůbec tušíte. Podívejte se na některé rysy písma a naučte se v nich číst.

Grafologové tvrdí, že dokáží z osobního písma vyčíst víc než pět tisíc různých osobnostních znaků. Vezměte si před sebe text psaný vaší rukou nebo někým, kdo vás zajímá, a zjistěte, co znamenají některé základní rysy písma:

Sklon písma

Nejprve se podívejte na sklon písma, který v textu převažuje. Pokud se písmena kloní spíše doprava, pisatel je otevřená osobnost, která má ráda lidi a ráda se pohybuje ve společnosti. Sklon písma doleva je spíše typický pro lidi, kteří se rádi drží v ústraní. Písmo vyrovnané na střed a bez výrazného sklonu přísluší lidem, kteří jsou praktičtí a řídí se za každé situace přísnou logickou. Umí také dobře udržet na uzdě své emoce.

Velikost písma

Velké písmo mají lidé s velkou osobností a grafologové upozorňují, že spousta slavných lidí píše obrovskými písmeny. Malé písmo je typické pro introverty a plaché osobnosti. Průměrná velikost písma značí potom dobrou přizpůsobivost a adaptabilitu.

Smyčky

Nyní si povšimněte, jak jsou v textu psané smyčku u psacího L a malého E. Pokud jsou smyčku u malého L uzavřené (tak úzké, že smyčka v podstatě není vidět), vypovídá to o tom, že se pisatel sám sebe v určitém ohledu omezuje. Široké smyčkou u malého L jsou naopak typické pro spontánní osobnosti, které jsou uvolněné. Uzavřené smyčky u malého E přísluší skeptikům, kteří jsou hluší k

emocionálním argumentům. Široké smyčky malého E vypovídají o otevřené mysli a potěšení ze zkoušení nových věcí.

Tvar S

Teď se zaměřte na způsob, kterým pisatel píše malé psací S. Jestliže je nahoře kulaté, vypovídá to o pisatelově neochotě zúčastnit se konfliktů a snaze najít za každou cenu kompromis. S, které je nahoře špičaté přísluší intelektuálně založeným lidem, kteří rádi objevují nové věci, a jsou zároveň ambiciózní. Malé psací S, které je ve spodní části otevřené, značí neschopnost jít za svými cíli. Jestliže se v textu opakuje tiskací S, jde o člověka velmi mnohostranného.

Okraje

Soustřeďte se na to, jaké okraje na papíře pisatel ponechal. Široký levý okraj je typický pro extrovertní osobnost, úzký je naopak znakem introverze. Pokud se levý okraj rozšiřuje, značí to pisatelovu touho po nezávislosti, zužující se levý okraj se obvykle objevuje u lidí s nedostatkem sebevědomí. Začíná-li text těsně pod horník okrajem, pisatel je zřejmě netrpělivý člověk.

Sklon řádek

Pokud jsou řádky na nelinkovaném listu papíru vedeny přísně rovnoběžně, jde zřejmě o chladného člověka, který nedává najevo své emoce. Jestliže řádky textu stoupají vzhůru, jde o projev pisatelova optimismu. Klesající řádky prozrazují duševní nevyrovnanost.

Mezery mezi slovy

Příliš malé mezery mezi slovy jsou typické pro osoby, které mají strach z osamocenosti a vyhledávají proto větší společnost. Větší mezery mezi slovy značí potom odstup, který si pisatel udržuje od ostatních lidí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak se chovat při znásilnění?
Naučte se odmítat: 6 způsobů, jak říct ne