Menu
Úvod  › 

Jak skutečně dodržet novoroční předsevzetí?!

A je to zase tady - nový rok 2017! Jako každého třicátého prvního prosince si lidé dávají předsevzetí a určují si tak cíle do nového roku. Jsou odhodlaní všechno tentokrát dodržet.

Mezi nejčastější plány patří, že přestanou kouřit, budou méně pít alkohol, najdou si partnera nebo že zhubnou a najdou si lepší práci. Jsou to krásná předsevzetí, ale jak je skutečně dodržet?! Většina se už v půlce ledna vzdává, volí raději pohodlnější a méně komplikovaný život, než se o něco snažit a bojovat. Říkají si: "Tak třeba další rok!"

Mám pro tebe pár rad a tipů, jak tentokrát svá novoroční předsevzetí dodržet!

1) Dej si reálné cíle! Zkus stát nohama pevně na zemi. Urči si cíle, u kterých víš, že je v tvých silách je splnit. Naučit se lítat? To opravdu nepůjde, tak neskákej z vysoké budovy s nadějí v očích. Buď realista a vyhneš se tak frustraci a zklamání.

2) Buď trpělivý! Nic nejde jen tak ze dne na den. Bude to chtít silnou vůli a zatnout zuby. Přestáváš kouřit a tak hned 1. ledna odhodíš krabičku cigaret? Dostaví se absťák, který nebudeš moct zvládnout a nakonec do toho spadneš zas. Postupuj pomaloučku, polehoučku, nespěchej na sebe!

3) Naplánuj si! Vytvoř si plán, podle kterého se budeš řídit. Obzvlášť při hubnutí to bude chtít aktivity a jídelníček naplánovat. Naplánuj si cestu, jak svého cíle dosáhneš, co budeš muset všechno udělat, vyhraď si na to čas a jdi si (i přes mrtvoly) za tím.

4) Buď pozitivní! Pokud si už při novoročním ohňostroji budeš říkat, že ti předsevzetí stejně zase nevydrží, tak ani nemá cenu se snažit, stane se tak! Buď pozitivní a věř si. Věř, že pokud skutečně budeš chtít a budeš pro to dělat vše, co bude v tvých silách, tak to zvládneš. Takto to v životě funguje, nevzdávej se!

5) Buď na sebe přísný! Jsem ráda, že se máš rád a jednáš se sebou jako v bavlnce. Teď na sebe budeš muset trošku řvát a nutit se. Jednou zhřešíš, pak znovu, budeš si říkat, že se nic nestalo. A nakonec začneš svůj plán odkládat na další dny a prokrastinovat. Tak takhle by to nešlo! Bez práce nejsou koláče. Nic není v životě zadarmo. Budeš se muset snažit a makat!

6) Přizvi si kamaráda na pomoc! Ve dvou se to lépe táhne. Budete se navzájem motivovat a nutit, pokud to jeden bude chtít vzdát. Nezapomeň, že nikdy není pozdě něco udělat, s něčím začít... no zkrátka změnit svůj život. Tak jdi tomu vstříc a neboj se! Život je moc krátký na to, abychom žili nespokojení. A já ti přeji šťastný nový rok!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Vánoční svátky