Menu
Úvod  › 

5 signálů, že randíte s psychopatem

Scházíte se už nějakou dobu, líbí se vám, ale něco tam skřípe ? i když přesně nedokážete pojmenovat, co se vám na něm nezdá. Tady je pět neklamných signálů, že randíte s psychopatem.

1. Ohromující šarm.

Samozřejmě, celá řada lidí je šarmantních, ale psychopatický šarm je poněkud jiného druhu. Psychopati bývají zdatní vypravěči a budou vás zahrnovat množstvím historek, které je budou představovat v tom nejlepším světle. Je jim úplně lhostejné, jestli jsou to uvěřitelné historky, nebo ne. Nejdůležitější pro ně, aby byli v středu dění i zájmu.

2. Obrovské sebevědomí.

Neuvěřitelné sebevědomí a sebestřednost je pro psychopaty typické. Ačkoli ne každý narcista musí být psychopatem, každý psychopat je narcistou. Vše se musí točit kolem něho, on musí být vždy středem zájmu a všechno musí jít tak, jak si představuje on. Vůbec o sobě nepochybuje a samozřejmě má vždy a za každých okolností pravdu.

3. Patologický lhář.

Lehkost a frekvence, se kterou lže, jsou naprosto udivující. Vrství jednu lež na druhou, zaplétá se do nich a už sám vlastně neví, co je pravda a co lež. Lže s takovou lehkostí, jako dýchá. Pokud začnete zpochybňovat jednu z jeho lží, okamžitě vám předloží několik dalších, kterými se vám bude snažit svou původní lež odůvodnit. A pokud ho už náhodou odhalíte a usvědčíte ze lži, bude paradoxně naštvaný na vás a bude se vás snažit potrestat.

4. Neexistující pocit viny.

Ať už udělá cokoli, nemá nejmenší pocity viny, ani výčitky svědomí. Bere si zkrátka, co chce, bez ohledu na potřeby ostatních a klidně je i zraňuje. Ublíží vám (ať už chováním, nebo necitelnou poznámkou), ale neomluví se a nikdy upřímně nepřizná svou chybu, protože něco, jako výčitky svědomí jsou pro něj naprosto neznámé. Interakce s ním je tak mimořádně frustrující záležitostí.

5. Nedostatek empatie.

Nedostatek empatie je pro psychopaty naprosto typický. Nejsou schopni vžít se do pocitů ostatních a vlastně se o to ani nechtějí snažit. Ačkoli jsou sami na sebe velmi přecitlivělí a mimořádně snadno se urazí, na druhou stranu jsou jim city a emoce ostatních zcela lhostejné. Permanentně vás proto zraňuje - a také je permanentně udivený z toho, proč mu to vyčítáte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 věcí, na které myslí před schůzkou každá žena
10 věcí, které muži na prvním rande skutečně neřeší
9 typů rozvedených mužů, s kterými se nevyplatí randit
7 věcí, které by měli otcové naučit své syny o randění
15 věcí, ve kterých se liší rande v roce 1985 a 2015