Menu
Úvod  ›   › 

Zhubněte bez cvičení

Nemáte čas chodit několikrát týdně do fitka a přesto byste se rádi zbavili pneumatik kolem břicha? Zařaďte do svého programu několik jednoduchých a nenáročných změn a zamávejte přebytečným kilogramům.

Mezi řízením auta, prací, schůzkami a pobíháním po úřadech tráví většina lidí spoustu času sezením. Přitom stačí udělat jen několik málo nenáročných úprav denního režimu a spálíte spoustu kalorií navíc prakticky bez námahy. Nemusíte chodit nutně několikrát týdně cvičit, inspirujte se a odměnou vám bude větší dávka energie, lepší nálada a ztráta několika kilogramů. Tady je váš nový týdenní program, jak jej sestavil magazín Redbook:

V PRÁCI

Dosud:

Přijeli jste autem před zaměstnání a výtahem se nechali vyvézt do svého patra. Za pět dní jste tak spálili 280 kalorií.

Nový způsob:

Zaparkujete pět bloků od zaměstnání a do třetího patra vyšlápnete pěšky. Vaše tělo spálí za pět dní 700 kalorií.

Dosud:

Voláte každý den hodinu? Za pět dní spálí vaše tělo 200 kalorií.

Nový způsob:

Pokud budete telefonovat ve stoje a ještě lépe během hovoru chodit, za stejné časové období zmizí 700 kalorií.

Dosud:

Každý den trávíte tři čtvrtě hodiny na obědě, takže během pěti pracovních dní na to vaše tělo spotřebuje 200 kalorií.

Nový způsob:

Jestli si místo toho naordinujete každý pracovní den půlhodinovou procházku a na oběd si vyčleníte čtvrt hodiny, odměnou vám bude 500 spálených kalorií.

DOMA

Dosud:

Jídlo jste si buď kupovali, nebo si nechali dodávat do domu, případně jste se spokojili s tím, co jste našli v ledničce. Za pět dní vám tato praxe "vynesla" 150 spálených kalorií.

Nový způsob:

Kupte si kuchařku a naučte se vařit alespoň jednoduchá jídla. Pokud vařením strávíte denně dvacet až třicet minut, za pět dní touto aktivitou spálíte 350 kalorií.

Dosud:

Najímali jste si paní na úklid. Pochůzky s tím spojené vyjdou týdně na 20 kalorií.

Nový způsob:

Jestliže denně věnujete úklidu čtvrt hodiny, za pět dní spálíte 150 kalorií.

Dosud:

Došli jste ke dveřím, otevřeli je, vypustili psa ven a počkali chvilku, až se venku proběhne. Výsledkem je 43 kalorií za pět dní.

Nový způsob:

Jděte s vaším psem denně na půlhodinovou procházku. Kromě nadšení vašeho psa vám bude odměnou 357 kalorií spálených za stejné časové období.

V AUTĚ

Dosud:

Kroužíte deset minut po podzemním parkovišti, abyste našli místo k parkování co nejblíže vchodu do supermarketu. Za týden touto aktivitou spálíte 50 kalorií.

Nový způsob:

Zaparkujete na druhém konci parkoviště, tedy nejvzdálenějším místě od vchodu do supermarketu, a projdete se s košíkem patnáct minut ke vchodu a zpátky. Vaše tělo tak spálí osmkrát kalorií víc (400 kalorií).

Dosud:

Svou přítelkyni (nebo potomka) dovezete na autobus každé ráno autem a za pět dní tak spotřebujete 30 kalorií.

Nový způsob:

Místo toho ji (ho) doprovodíte na autobus pěšky, prospějete tak svému vztahu a navíc během desetiminutové procházky spálíte za stejné časové období 250 kalorií.

VOLNÝ ČAS

Dosud:

Snědli jste večeři a pak jste se celý večer dívali na televizi nebo DVD. Za pět dní touto aktivitou vaše tělo spálilo 50 kalorií.

Nový způsob:

Místo povalování před televizí vyrazíte na bowling, krátkou procházku, kulečník nebo podobnou aktivitu. Za stejné časové období se tak vaše tukové zásoby zmenší o 286 kalorií.

Dosud:

Surfováním po internetu (počítejte denně hodinu) jste za pět dní spálili 33 kalorií.

Nový způsob:

Místo internetu si se svou přítelkyní nebo kamarády zahrajte karty, člověče nezlob se, skládejte puzzle nebo hrajte libovolné stolní hry. Odměnou vám bude 150 kalorií spálených za stejné časové období.

Dosavadním programem jste za pět dní spálili 1056 kalorií. Po zařazení uvedených změn se váš výdej za stejné časové období zvýší na 3843 kalorií.