Menu
Úvod  › 

Zákroky v oblasti pohlavních orgánů jsou stále častější. O jaké jde?

Když se podíváme do mužského světa, musíme říci, že ten se poslední roky celkem unikátně vyvíjí. A to v tom směru, že muži pomalu ale jistě ztrácejí stud, a pokud mají nějaký problém se svými reprodukčními orgány, tak už se nebojí jít k lékaři.

Dobře vědí, že vynikající urolog je tou osobou, která jim může při řešení problémů pomoci. A to třeba vhodným chirurgickým zákrokem, které můžeme dnes zařadit do skupiny těch, které jsou poměrně běžné?

Zdroj:Zákroky v oblasti pohlavních orgánů

Vazektomie

Poměrně unikátní zákrok, který způsobí to, že muž bude neplodný. Dojde k přerušení semenovodů, a to zákrokem, který je nevratný. Jednoduchá vazektomie není z hlediska provedení nijak komplikovaným zákrokem, což je dobré mít na paměti. Nutno ale říci, že důvody pro provedení musí muži obhájit před komisí. A pokud se ptáte, proč by muž dobrovolně daný zákrok podstupoval, tak je to hlavně z důvodu, že nechce se svou partnerkou používat jakoukoliv antikoncepci, a početí zabrání právě takto.

Obřízka

I tento zákrok jistě velmi dobře znáte, jelikož v poslední době se o něm poměrně dost mluví. A důvody, proč je podstupována, mohou být také různé. S čím konkrétně souvisí?

  • Náboženství
  • Zdravotní problémy
  • Hygiena

Obvykle se s daným zákrokem nečeká až do dospělosti, jelikož lékař ho může doporučit i dříve. Pokud shledá možné budoucí problémy, kde prevencí je obřízka, může ji vykonat už u menších chlapců, stejně jako v období pubertálního věku. To ale neznamená, že se tento zákrok nedá absolvovat ani v dospělosti.

Vyrovnání penisu

Mnoho mužů má křivý penis, a to natolik, že musí vyhledat lékaře. Ten může doporučit konzervativní léčbu, ale pokud ta není úspěšná, je jasné, že se musí absolvovat operační zákrok. A ten je tím třetím, který je spojený právě s možnou návštěvou urologa, z důvodu zdravotní komplikace. Zde je hlavně na zvážení daného lékaře, zda bude podstoupen, nebo ne.


Oblíbená témata