Menu
Úvod  › 

Začátek pracovního týdne s úsměvem ? jak zvládat pondělky

K nejoblíbenějším pracovním dnům patří bezesporu pátek, protože už se každý nemůže dočkat víkendu. Ten se nese v duchu zábavy, setkání s přáteli a rodinou, odpočinku, výletů. Žádné pracovní povinnosti, nepříjemný šéf či protivný kolega.

Naproti tomu pondělí je nejméně oblíbeným dnem. Přitom je to den, jako každý jiný a vlastně to záleží pouze na našem nastavení v hlavě. Jak si oblíbit pondělí a zvládnout jej s úsměvem? To vám poradíme v dnešním příspěvku, nebudeme vás napínat a jdeme na to...

Zdroj:Pondělky

Koníčky

Máte-li nějaké koníčky, což předpokládáme, že ano, naplánujte si je na pondělí. Ať už je to cvičení, taneční, kreslení, jízda na koni, zpěv, fotbal a cokoliv dalšího. Může to být třeba jen pravidelná káva s kamarádkou. Pondělí se vám bude daleko lépe startovat, když si na tento den připravíte oblíbenou činnost nebo setkání s milým člověkem.

Dobrý kolektiv

Základem toho, aby člověk úspěšně a v dobré náladě překonal celý týden (nejen pondělí) je pracovat mezi fajn lidmi. Dobrý kolektiv se zkrátka chtě nechtě odráží na náladě. Je-li nepříjemný a neprofesionální šéf, který si na nás mastí své ego, pak je to špatně a každá rada drahá. Pokud však máte bezva kolektiv, upečte v neděli o jeden plech koláčů navíc a vezměte do práce kolegům. Zlepšíte tak den nejen sobě, ale i jim.

Změňte nastavení v hlavě

Nebylo by moc férové nesnášet pondělí - jak by k tomu přišlo? Je to den, jako každý jiný. Startovat by se mělo s dobrou náladou, která by měla vydržet po celý týden. Buďte vděční, že můžete vstát a máte pevné zdraví, rodinu, přátelé i práci. Nejste-li spokojení se svou práci, pak ji vyměňte, na vině není pondělí, ale to, že jste zkrátka na špatném místě. To je potřeba si uvědomit.