Menu
Úvod  › 

Víme jak na skvělé selfie

Mobilní telefon se dá dnes již použít i jako fotoaparát. Někdo se fotí denně, ať už proto, že chce tyto momentky odeslat a uložit na sociální sítě, nebo je mít jen tak po ruce, až bude potřeba. Dnešní mobily jsou na poměrně vysoké úrovni, tudíž lze díky nim pořídit zajímavé fotky. Pořídit si seelfie (autoportrét) není žádná věda, ale aby se fotografie povedly, je nutné dodržet několik zásad.

Nejdříve se upravte

Pokud nehodláte pořídit z recese ranní fotografii s vrabčím hnízdem na hlavě, pak úkol číslo jedna zní - pěkně se upravte. To platí především pro ženy - účes, make-up, naducaný dekolt.

Zdroj:Selfie

Zaujměte správnou pozici

Zkuste si vybrat tu nejlepší pozici. Udělejte si pár snímků zleva, zprava, shora, zepředu, nakloňte hlavu, přimhuřte oči apod. Zkuste si, která pozice vám vyhovuje nejlépe. Velkou roli hraje i to, zda se fotíte uvnitř nebo venku.

Vykročte z davu

Vyfotit si obličej není dnes už žádná věda. Pokud chcete fotku, která zaujme, vměstnejte vedle svého obličeje ještě na fotografii něco zajímavého. Ať už nějaké panorama z výletu nebo cokoliv jiného. Projevte zkrátka trochu kreativity. Nemusíte si fotit pouze obličej, ale i část svého těla. K pořízení selfie celého těla můžete využít klidně zrcadlo. Pochlubit se tak můžete novou obuví či riflemi.

Okolí

Možná jste si už všimli, že zatímco si některé slečny pořizují selfie krásně nalíčeného obličeje a dokonalého účesu, v pozadí je vidět nepořádek. Tím je celé kouzlo v (víte kde). Nezapomínejte tedy na selfie připravit i okolí, kde budete fotit.

Úprava fotografií

Než se rozhodnete selfie nasdílet na sociální sítě, zkontrolujte fotografii a ještě ji upravte. Díky tomu nejenže odříznete to, co vidět jít nemá, třeba odpadkový koš v kuchyni po vaší pravici nebo pohozený ručník v koupelně, ale dodáte fotkám i správný šmrnc. Dnes se dají nastavit i různé filtry apod. Zkrátka si ještě s fotkou vyhrajte.