23.09.2009 - Sex a vztahy

Velikost penisu: Co je normální?

Snad každého muže někdy napadlo, jestli jeho penis není moc malý/tenký/zahnutý, nebo jinak nenormální. Jenže jak vlastně vypadá "normální" penis?

Naprostá většina mužů se řídí heslem: čím větší penis, tím lepší. Délka penisu je totiž spojována s mužností a schopností uspokojit partnerku. To je ovšem jen jeden s mýtů, které jsou s penisem spojeny, protože ve skutečnosti délka penisu nemá na schopnost uspokojit partnerku žádný vliv.

Na velikosti záleží


Pro průměrného muže je jeho penis, ať už vědomě či nevědomě, jednou z nejdůležitějších věcí na světě. Objeví ho už v raném věku a po zbytek života ho nepřestane fascinovat. Téměř okamžitě se ale začnou pochybovat, jestli jejich výbava není náhodou menší než ostatních. Pokukují po svém otci, starším bratrovi i spolužácích a kamarádech v šatnách. Obvykle poté dospějí k názoru, že by klidně mohl být o něco větší, delší, či hezčí. A je lhostejné, kolik papíru se popsalo tvrzením, že na délce nezáleží a ženám je v podstatě jeho velikost lhostejná.

Většina žen také této posedlosti velikostí penisu příliš nerozumí. Z velkého penisu mají naopak strach, protože soulož s příliš dlouhým penisem je často spojena s bolestí. Je prokázáno, že ženy se zaměřují na tloušťku penisu než na jeho délku. Podle odborníků je to způsobeno skutečností, že největší koncentrace nervových zakončení se nachází u vaginálního vstupu, takže muži s příliš "hubeným" penisem jsou v nevýhodě.

Problém jménem perspektiva


Problém každého muže je v tom, že vidí svůj vlastní penis pouze shora. Z tohoto úhlu se penis jeví vždy kratší, než ve skutečnosti je. U ostatních mužů však vidíte penis ze strany, takže získáte dojem, že všichni ho mají delší než vy. To je ale nesmysl.

Průměrná délka penisu v neztopořeném stavu se pohybuje mezi 8,5 a 10,5 cm (měřeno od kořene penisu). Nicméně existuje mnoho faktorů, které mohou cenné centimetry ubrat nebo naopak přidat; například nízké teploty.

Je samozřejmé, že někteří muži mají penisy delší a jiní naopak kratší, stejně jako se například liší velikost nohy. I když se například lidé domnívají, že vysocí muži mají automaticky velký penis, není to pravda. Američtí vědci Masters a Johnson měřili délku penisu u víc než tří set mužů a zjistili, že nejdelší neztopořený penis (14cm) patřil muži vysokému jen 170 cm. Zatímco nejmenší penis (6 cm) měl muž vysoký 180 cm.

Zatím byla řeč o délce penisu v klidném stavu, ale s jakou délkou můžete počítat při vzrušení? Je zajímavé, že většina penisů má ve ztopořeném stavu přibližně stejnou délku. Takže nejmenší penis zvětšil při vzrušení svou délku o sto procent. Naprostá většina penisů přitom dosahuje ve ztopořeném stavu patnácti až osmnácti centimetrů.
Autor: - David Čemus -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 0)
 
 
Vyhledávání
Nejdiskutovanější

Databáze je prázdná!

Partneři

 
http://www.businessinstitut.cz/ - Prestižní studium MBA - Business Institut
http://www.cambschool.cz/ - MBA studium na Cambridge Business School
http://www.esbm.cz/ - - Moderní online studium MBA a LLM (Praha, Brno, Ostrava)
Poradíme vám, jak získat výhodnou nebankovní půjčku ihned na účet.