Účinný recept proti suché pleti? Avokádová maska!

Suchá pleť potrápí mnoho lidí bez ohledu pohlaví či věku. Ovšem je potřeba rozlišit suchost pokožky a dehydrataci. Dehydratace sice přispěje k suchosti pleti, ale řeší se jiným způsobem. Taková pokožka vyžaduje jinou péči. Společně se dnes podíváme, co vše suchost pokožky může způsobit, a poradíme vám účinný domácí recept.

Příčiny suché pokožky

Zdroj:Suchá pleť

Agresívní kosmetické přípravky, chlór

Kosmetické přípravky s obsahem alkoholu

Příliš horká voda, časté koupání a sprchování

Nedostatečný příjem tekutin - dehydratace

Nevhodná či zanedbaná péče o pokožku

Nedostatek vitamínů, minerálů a zdravých tuků

Příliš časté opalování - solárium

Nechráněná pokožka v zimě - povětrnostní podmínky

Kouření - pleť postupně ztrácí výživu, tvoří se vrásky kolem úst

Projev spojen s nějakým onemocněním

Dědičnost

Stárnutí - postupně pokožka ztrácí výživu, pružnost a začínají se tvořit vrásky

Zázrak jménem AVOKÁDO

Avokádo patří mezi tzv. superpotraviny, protože obsahuje řadu prospěšných látek: vitamíny, minerály, zdravé tuky. Není balzámem pouze pro lidské tělo zevnitř, ale i zvenčí. S pokožkou dokáže učiněné divy. Mimo avokádové masky můžete používat na mazání suché pleti avokádový olej - redukuje vrásky, hydratuje a zjemňuje pokožku.

Avokádo + med

Potřebovat budete pouze avokádo, med a avokádový nebo olivový olej. Avokádo obsahuje antioxidanty, které brzdí stárnutí. Mimo jiné zdravé tuky, které suchá pokožka potřebuje ze všeho nejvíce. Med má detoxikační/čistící vlastnosti. Společně jsou tyto ingredience první pomocí pro suchou pleť. Tato maska patří do skupiny protivráskové péče.

Vidličkou rozmačkejte půl avokáda (nebo rozmixujte), přidejte půl lžičky oleje a lžíci medu. Vzniklou pastu natřete na předem vyčištěný obličej a nechte 20 minut působit. Poté obličej důkladně umyjte vlažnou vodou.

Avokádo + ovesné vločky

Další výtečná pleťová maska patřící do skupiny omlazující, se skládá z avokáda a ovesných vloček. Avokádo společně s vločkami rozmixujte a vzniklou hmotu opět naneste na vyčištěný obličej. Po 20 minutách smyjte, osušte pokožku a kápněte si do dlaně 2 kapky avokádového oleje a namažte si obličej.