Menu
Úvod  › 

Syndrom příšerné nevěsty

Vaše svatba je tím nejkrásnějším a nejúžasnějším okamžikem vašeho života. A nebo také ne. Pokud podlehnete svatebnímu šílenství, může se z vás snadno stát příšerná nevěsta. Tady jsou její poznávací znamení.

Vaše kamarádky jsou podivně zamlklé nebo protivné

Tak už máte konečně vytištěná svatební oznámení a pozvala jste své kamarádky na víno, abyste se mohla pochlubit. Ale nějak se to přihodilo, že všechny nakonec lepíte vylisované sušené květy a saténové mašle na dvě stě padesát obálek a krasopisně nadepisujete adresy na obálky. Zkrátka úžasná zábava pro všechny zúčastněné. Vaše kamarádky se sice tváří značně otráveně, ale vy dobře víte, že tak jen neobratně maskují své nadšení z toho, že vám mohou pomáhat.

Začínáte uvažovat o zastřelení vlastní matky

I když jste dosud se svou matkou vycházela skvěle, najednou vám připadá z nevysvětlitelných důvodů absolutně nemožná, obtěžující a protivná. Do všeho se plete, sabotuje vaše svatební úsilí a ještě má nemístné řeči. Než na ní začnete ječet a spálíte za sebou definitivně mosty, zhluboka dýchejte. Vašemu vztahu nemůžete víc prospět.

Vaše svědkyně se vás trochu bojí

Možná je to proto, že jste jí určila, jakou barvu musí mít její šaty, aby ladily k výzdobě stolu. Možná je to proto, že jste jí nakázala, že musí na hostině bavit nedoslýchavou tetičku Miladu, která je tak zoufale opuštěná. Možná jí vykolejilo, že musela podle seznamu zorganizovat ubytování všech svatebních hostů. Ale nejspíš je to proto, že jí komandujete, naložila jste toho na ní moc. Zkuste trochu zvolnit, abyste si nemusela hledat novou svatební parťačku.

Všichni jsou nemožní

Toužíte po kytici lučních květů, která by projasnila vaší únorovou svatbu a květinářka tvrdí, že ji nedokáže sehnat? Chcete vysoký vyčesaný drdol, ale kadeřnici připadá, že na něj nemáte dostatek vlasů? Vidíte sama sebe v romantických splývavých šatech, ale váš bujný dekolt je proti? Potom je to jasné. Všichni se proti vám spikli, nedokáží vám poskytnout ty správné služby, nepřejí vám svatbu, kterou jste si vysnila a chtějí vám ji překazit.

Nikoho vaše svatba nezajímá

Kdykoli před kamarádkami nahodíte svatební téma, snaží se co nejrychleji převést řeč někam jinam. Ptáte se jich na názor, jakou manikúru si máte pořídit, a všechny najednou tvrdí, že si vlastně nehty nikdy nelakovaly. Při jakémkoli slově začínajícím na "svat-" mají najednou příšerně důležitou schůzku. Zkrátka začínáte mít nepříjemný pocit, že je vaše svatba nezajímá tak, jak by měla.