Menu
Úvod  › 

Sex mezi přáteli: ano nebo ne?

Trávíte spolu spoustu času, víte toho o sobě spoustu, máte se rádi, takže vás logicky časem napadne, proč se spolu i nevyspat. Vyplatí se vám sex s kamarádkou, nebo je to cesta do pekla?

Sex s kamarádkou má na první pohled samá pozitiva. Nemáte k sobě žádné závazky a tedy ani žádné povinnosti. To znamená, že se od vás neočekávají pozvání na drahé večeře, honosné kytice, ani si nemůže dělat nároky na společně strávené večery a nedělní rodinné obědy. Na druhou stranu jí můžete zavolat, když vás rozparádí vnadná barmanka, ale vám je jasné, že večer nebude mít pokračování v její posteli.

Bohužel to takhle ve většině případů nefunguje a sex mezi kamarády má pořád punc něčeho zakázaného (nebo minimálně nevhodného), co pohřbí vaše přátelství hluboko pod zem. Nicméně situace není úplně beznadějná. V první řadě je nutné, aby obě strany dodržovaly určitá pravidla, která udrží váš vztah i očekávání a mezích a neohrozí vaše přátelství. Tady jsou pravidla sexu mezi přáteli, jak je sestavil magazín Askmen.

Otestujte terén

Největším problémem je obvykle najít kamarádku, která bude ochotná akceptovat sex bez závazků. Ženy jsou zkrátka biologicky naprogramovány k tomu, aby mnohem víc než muži vyhledávaly a budovaly dlouhodobé vztahy. To je také oblast, kde vaše snažení může ztroskotat hned v prvním plánu. Je potřeba, abyste si nejprve svá vzájemná očekávání vyjasnili a ujistili se, že vám jde oběma o to samé.

Pokud máte pocit, že jste našli vhodnou "kandidátku", zjistěte nejprve, jaká je její aktuální životní situace. Do karet vám hraje například její nedávný rozchod, zaměření na kariéru, cestování, nebo prostě odhodlání užívat si svobody. To jsou všechno okolnosti, které zvyšují pravděpodobnost, že přistoupí na kamarádství se sexem bez závazků.

Zkuste také nad lahví vína otevřít téma vztahů, sexu a podobně, abyste měli představu, jaký názor zastává a jestli se máte vůbec o něco pokoušet. Samozřejmě, že v ideální situaci vám řekne, že už dlouho s někým nespala, chybí jí sex, ale na dlouhý vztah se ještě necítí.

Až budete rozhazovat sítě a skládat jí komplimenty, volte slova mimořádně opatrně. Je nutné, aby pochopila, že se vám líbí a klidně byste se s ní vyspali, ale skutečně s definitivní platností nehledáte přítelkyni.

Nastavte hranice

Přechod do nového stadia si možná vyžádá určitý čas. Nemá cenu lámat to přes koleno, přece jen se váš vztah dosud pohyboval v jiných intencích a budete oba potřebovat pár týdnů, abyste si zvykli na nový status.

Snažte se, ať nezískáte image dalšího nadrženého samce (takových má ve svém okolí určitě požehnaně a zajisté o nich mluví velmi nepěkně). Chce někoho, kdo bude rozumět jejím potřebám a to budete přesně vy. Pokuste se na ní proto nevrhnout rovnou a projevujte (ať už hraný nebo opravdový) zájem o hloubku její osobnosti.

Uvědomte si také, že nejde o jednonoční úlet s holkou, kterou jste v noci sbalili v baru, a je proto nutné zachovávat určité dekorum. Velmi nevhodné je například pokoušet se jí přimět k opuštění vašeho bytu ještě před snídaní. Dávejte jí najevo, že jí sice nepovažujete za svou přítelkyni, ale že pro vás není jen další zářez na pažbě. Nejednejte s ní jako se snadno dostupným zbožím a i když nejste partneři, projevujte jí stejné ohledy a pozornosti jako kterékoli jiné ženě, o kterou usilujete.

Na druhou stranu se však nesnažte zaujmout místo jejího osudového muže. Vy jím nejste, užíváte si pouze potěšení, hezky strávený čas a legraci s někým, kdo je na stejné vlnové délce jako vy.

Odhalte nástrahy

To, proč nemá sex mezi přáteli dobrou pověst, má hned několik důvodů. Komplikace, které v takovém vztahu hrozí, mohou být totiž značné a bohužel také pravděpodobnější než v ostatních vztazích.

Nejobvyklejším zádrhelem je situace, kdy jeden z páru přestane zvládat své city, překročí vymezené hranice a začne po svém partnerovi požadovat mnohem víc. Pokud se jedná o skutečně jednostrannou záležitost, jsou romantické city problémem, který může skutečně rozmetat vaše někdejší přátelství na prvočinitele. Obvykle jsou to ženy, komu se city vymknou z ruky.

Dalším problémem je překročení hranic. Ženy někdy těžko chápou, že i když s ní spíte, nechcete se zúčastňovat rodinných obědů a nepřijdete na oslavu padesátin její matky. Na Druhou stranu nemusí být srozuměná s tím, že jí zavoláte v jednu hodinu v noci, že jste zrovna v baru blízko jejího domu a máte chuť na trochu sexu. To jsou přesně pravidla, která si musíte ujasnit ještě před tím, než se spolu vyspíte. Stejně tak si předem řekněte, jestli chcete být vzájemně informováni o tom, že se v životě jednoho z vás objeví nový muž či žena.


Oblíbená témata