Menu

Stres

Jaká je pravda o práci v kanceláři?

Mnoho lidí si myslí, že ti, co pracují v kanceláři, to mají snadnější, pohodlnější a ve všech směrech lepší než ti, co makají manuálně. Ano i ne. Není práce jako práce. Některá manuální práce může být v mnoha ohledech lepší, než práce v kanceláři. Tak jednoduché to opravdu není.

3 tipy jak zvládnout stres

I sebevíce uvolněný a klidný člověk může snadno podlehnout stresu. Ať už zjistíte, že se vám pokazilo auto, strhli vám z účtu peníze, které neměli, naštve vás kolega či šéf, uvíznete v dopravní zácpě. Událostí, jež vyprovokují nervový kolaps, existuje spousty. V podstatě se jedná o spouštěcí mechanismus, ale nasbíráno už jste patrně k tomu měli.

Jaké jsou vedlejší důsledky stresu?

Je vám jasné, že když se budete stresovat, dostanete infark a obecně stres vašemu zdraví nijak zvlášť neprospěje. Existují ale důsledky stresu, které vám hodně znepříjemní život, a o kterých jste nejspíš neměli ani tušení.

10 nenápadných signálů, že vás ničí stres

Tváříte se, že máte všechno pod kontrolou a zběsilé tempo vám v podstatě vyhovuje. Jak je na tom ale ve skutečnosti vaše tělo? Nechce vás náhodou upozornit na to, že to se stresem poněkud přeháníte?

Jíte z hladu, nebo ze stresu?

Přibrali jste v poslední době víc kilo, než je vám milé? Na vině může být skutečnost, že se přecpáváte ze stresu i v době, kdy nemáte hlad.

Test: Jste ve stresu?

Do jaké míry vás ovládá stres? Dokážete jej překonat a zvádnout s nadhledem, nebo jste pod jeho vlivem a promítá se negativně i do vašeho zdravotního stavu? Odpovězte na následujících deset otázek a zjistěte, jak na tom jste.

Nedaří se vám otěhotnět? Může za to stres!

Pokud se stále marně snažíte otěhotnět, na vině může být nadměrné množství stresu. Úzkost a nervozita totiž ovlivňují hladinu vašich hormonů a stojí v cestě vašemu úspěšnému početí.!

10 signálů, že už to se stresem přeháníte

Kasáte se, že u vás stres nemá šanci? A jste si tím tak jistí? Podívejte se, jakými signály se vám vaše tělo snaží naznačit, že jste v mnohem větším stresu, než si myslíte.

Stres vaše astma zhorší

Vědci zjistili spojitost mezi astmatem a mozkovou aktivitou. V čím větším stresu se nacházíte, tím závažnější bude váš astmatický záchvat.